Spôsob, ako si vybrať dobrú dovolenku a nebyť po návrate sklamaný

Výber dovolenky nie je až taký ľahký, ako si väčšina z vás možno myslí. Vyžaduje si 100% sústredenie nielen jedného človeka – objednávateľa, ale aj jeho blízkeho rodinného príslušníka, ktorý taktiež pocestuje na dovolenku. Aby ste sa nepopálili hneď pri objednávaní svojej prvej letnej dovolenky, poradíme vám, ako si vybrať dobrú dovolenku a nebyť pritom sklamaný.

Pospisujte si všetky cestovné kancelárie na papier

V prvom rade je nutné pospisovať si všetky cestovné kancelárie, ktoré na Slovensku máme. Pravdepodobne už máte ako-takú predstavu, kam by ste tento rok išli oddychovať, preto je dôležité najskôr si zistiť, či vami vybratá cestovná kancelária poskytuje dovolenky do lokalít, o ktoré máte záujem. Je zbytočné ísť na pobočku cestovnej kancelárie, keď na svojej web stránke nemá v ponuke destináciu, ktorú by ste si radi vybrali.

Pozrite si zaujímavosti v blízkosti a nakuknite na hotel cez Street View

Keď si vyberáte miesto, kde budete ubytovaný, zistite si, či sú v okolí zaujímavosti, ktorými by ste si mohli spestriť dovolenku pri mori. Dovolenka pri mori, či už sa nachádzate v Španielsku, alebo rovno na Sardínii, nie je len o ležaní na pláži. Občas sa treba ísť prejsť do okolia, poprípade podniknúť nejaký fakultatívny výlet. Odporúčame vám pozrieť si hotelový komplex aj cez Google Maps. Údaje sú síce už nejaký ten rok neaktuálne, ale aspoň budete mať ako- takú predstavu, ako vyzerá nielen samotný hotel, ale aj jeho okolie, ulica.

Odporúčania známych

Dobrú dovolenku si vyberiete aj vtedy, ak dáte na odporúčania svojich známych. Samozrejme, každý z vás má iný vkus a to, čo sa možno vašim známym páčilo, vám sa páčiť nemusí. Najlepšie je, keď vám ukážu fotografie z dovolenky a na základe nich sa rozhodnete, či aj vy pôjdete, alebo budete hľadať ďalej. Tak, ako vyberáte najvýhodnejšie poistenie na dovolenku, tak vyberajte aj samotnú dovolenku. Nezabúdajte, že dovolenka nie je lacná záležitosť.