Splnený sen s Lucid style

March 01, 2016 by Tomas Blaskovic

Ešte po skončení strednej školy som túžila po kurze, kde sa naučím, ako zo seba urobiť človeka. Nikdy som na takéto veci nemala talent a tiež som sa nejak extra nemaľovala. Je to vidieť aj na našich fotkách, často sa schovávam za vlasy alebo na väčšine fotografiách mám okuliare, lebo sa nemaľujem. Nemám problém si to priznať, hoci by som veľmi chcela patriť medzi vždy upravené, krásne nalíčené maminky, opak je pravdou. Niekedy mám pocit, že ak mi niečo nejde, tak to radšej nerobím, preto túžba po kurze bola silná, aby som sa konečne dokázala upraviť na bežné príležitosti. Vekom mi nároky akosi rastú, nedostatkov na tvári pribúda, kruhy pod očami vidieť na sto metrov a prepadnutá bledá tvár určite nie je pre nikoho ideálom, preto je najvyšší čas so sebou začať niečo robiť. 

Sny sa majú plniť a najkrajšie na tom je ak vám ich plní niekto iný. Niekedy si možno ani neuvedomím s kým vlastne žijem, ale takéto veci pre mňa znamenajú veľa. Nie je to o hodnote darčeka, ale o tom ako váš partner dokáže načúvať vaším želaniam. Lucka bol môj sen, vedela som, že momentálne na to financie nemám, ale raz ich mať budem a spravím si radosť. On ma však predbehol, neviem sama ako to vedel a kedy to stihol, ale vyrazil mi dych. Tvrdil mi, že Vianoce toho roku budú slabšie a že netuší, čo mi má kúpiť, bola som pripravená že ma odbije nejakým spodným prádlom a vázou, ktorú som si vybrala sama. 😄 Ani vo sne by ma nenapadlo, že mi toto spácha a splní mi môj ďaľší sen. Takže Ježisko prekvapil, šokoval, potešíl, vyčaril mi úsmev na tvári a zahrial pri srdci. Daddy zo srdca ti ďakujem, vážim si ako vnímaš moje pocity a ako ich dokážeš nenápadne vždy zrealizovať. 

Kto je vlastné tá spomínaná Lucia? Z môjho pohľadu je veľmi charizmatická, cieľavedomá, úprimná, ukecená, vtipná a spravodlivá baba. Je zvláštne ako viete za pár hodín odhadnúť človeka, ale nie často sa mi stáva, že by som sa v niekoho prítomnosti cítila tak dobre. Vie presne čo chce, žije si svoj sen a ja jej veľmi fandím, lebo si to zaslúži. Začínala ako manažérka pre medicínsku firmu popri ktorej sa rozhodla urobiť si kurz. Venuje sa líčeniu na najvyššej úrovni a je v tom čo robí fakt skvelá. Svoje hobby premenila na podnikanie a stala sa z nej úspešná make-up artist, hairstylist a vystupuje pod značkou Lucid style. Najviac ju môžete vidieť na obrazovkách TV JOJ v Nákupných maniačkach a je známa aj ako „kráľovná šminiek“.

Po dvoch mesiacoch prišiel deň D, kurz začínal o 15.00 v Bratislave v Lucid style salóne. Radosť sa prelínala so strachom, ale celý deň som čakala nato, kedy tam už len budem, čím som si samozrejme privodila moju kamarátku migrénu. 🙁 Neviem ako sa to podarilo, ale na kurze sme sa stretli všetko mamičky, boli sme štyri, ktoré mali deti v podobnom veku. Ja som prišla ako posledná, dali sme si kávu prehodili pár slov a pustili sa do vzdelávania. Lucka počas kurzu prezradí veľa informácií a vždy vám s radosťou odpovie na akúkoľvek otázku. Je veľmi energická a kurz prebiehal vo výbornej atmosfére. Začali sme teóriou a pokračovali líčením, všetko pekne pomaly a postupne do najmenších detailov. Lucka si dávala veľmi záležať, aj keď mne to moc nešlo, stála pri mne a pomáhala mi. Cieľom kurzu nie je odísť odtiaľ ako po premene, ale dôležité je čo najviac sa naučiť a doma len trénovať a trénovať. Kto je zbehlý určite sa naučí oveľa viac ako ja antitalent, u mňa to vyžaduje proste tréning. V porovnaní s babami som bola najslabší článok nášho tímu a viem, že ma čaká ešte veľa práce. Ku koncu som bola hotová, trásli sa mi ruky, bolo mi na zvracanie, ale veľmi som chcela dokončiť posledné líčenie. Zvládla som to, aj keď horko ťažko, ale zvládla. Rada by som vám opísala každú jednu minútu, ale najlepšie to spozná ten, kto to sám zažije a zistí, že to naozaj stojí zato. 

fotka v priebehu workshopu

Stretávam sa s reakciami na výšku ceny kurzu, pre niekoho sa zdá byť cena vyššia v porovnaní s inými kurzami, ale jej práca sa porovnávať len tak ľahko nedá, jej práca je podľa mňa nadštandard.  Nechodím na nechty, nechodím na kozmetiku, do solária, nekupujem si drahé kabelky, šperky, hodiny a pod., ale vždy som si zakladala na kvalite môjho zubára, kaderníčky, gynekológa a tak to bolo aj tu. Keď som videla prácu od Lucky vedela, som že je to to najlepšie čo som zatiaľ videla a veľkú rolu zohrávali aj sympatie. Musím z človeka niečo cítiť a mať dobrý pocit z jeho práce a dôverovať mu, hoci sme sa nepoznali osobne cítila som, že toto je presne to čo som tak dlho hľadala, po siedmych rokoch som to našla. Kurz trvá 5 hodín a ja viem aj keby stál 3x toľko, tak si ho raz určite urobím. Nikto nič nerobí zadarmo, Lucka pozná svoju hodnotu a ja som šťastná a zároveň vďačná, že robí kurzy a je ochotná svoj čas venovať neznalým a prezradiť im svoje tipy a triky, to má pre mňa tú najvyššiu hodnotu, lebo viem, že odovzdáva kus seba a to sa mi na nej veľmi páči.

Pár hodín s Luckou mi dalo oveľa viac ako len líčenie. Pre mňa to boli vzácne chvíle, kedy som mala čas sa venovať len sebe, takže pre matku je to možno dvojnásobný pôžitok. Zároveň sa niečo vo mne vzbudilo, ale aj zlomilo, neviem to slovami ani opísať, ale dva dni po kurze som mala plnú hlavu emócií, myšlienok, trochu aj komplexov ale posunulo ma to v pred. Pri vstupe do štúdia opadlo zo mňa všetok strach a prichádzali už len nezabudnuteľné chvíle a pocit radosti. Neváhala by som na druhy deň prísť znova a verím, že sa k Lucke určite raz vrátim, lebo mojim ďalším snom je zažiť moju premenu jej rukami a potom to zvečniť fotkami u Michala Petríka. Je to fotograf, ktorý spolupracuje s Luckou a dokáže s fotkami doslova čarovať. Mala som tu česť stáť pred jeho objektívom a rada by som si to ešte aspoň jedenkrát v živote zopakovala s make-upom od Lucid style. 😊 

Lucid style
http://www.lucidstyle.sk

March 01, 2016 /Tomas Blaskovic