Slovo+: V decembri začnú vychádzať noviny pre kresťanov

Už v decembri, krátko pred Vianocami, začnú vychádzať noviny pre kresťanov, ktoré majú názov Slovo+. “Chceme prinášať slová požehnania a tiež príťažlivé a zrozumiteľné evanjelium,” prezrádzajú tvorcovia.

Noviny vznikajú v redakčnom kolektíve známeho kresťanského internetového magazínu cestaplus.sk, ktorý vychádza už tri roky a mesačne ho číta priemerne 150000 čitateľov.

“Sme presvedčení, že kresťan netrávi čas len v kostole, ale navštevuje divadlo, chodí k lekárovi, má hypotéku a tiež vychováva deti, hlasuje vo voľbách alebo prežíva krízy v manželstve. Aj noviny Slovo+ budú prinášať všetky oblasti každodenného života v kresťanskej optike. Lebo kresťanstvo je životný štýl!, ” prezrádzajú tvorcovia novín Slovo+.

Noviny budú obsahovať 28 plnofarebných strán vo formáte o niečom väčšom, ako je typická A4. Do vašej poštovej schránky prídu pohodlne vo fólii.  Nulté číslo dorazí v decembri, od januára budú prichádzať každé dva týždne (okrem júla a augusta, kedy dorazí dvojčíslo s počtom strán 56).

Každé číslo bude obsahovať tému, kde na 6-8 stranách prinesieme netradičný pohľad na rôzne témy. Chýbať nebude rozsiahly rozhovor. Noviny prinesú tiež názory a spravodajstvo, ktoré bude svieže a pútavé. Venovať sa budú kultúre, ale aj oddychovým – no niekedy aj náročným – témam. Pripravujú tiež netradičné a originálne rubriky.

O čom bude prvé číslo?

Nulté číslo bude vianočné, a preto sa rozhodli tvorcovia novín pozrieť na Vianoce inak. Dať bokom všetky ozdoby, koláče, sladkú atmosféru a zamerať sa na to podstatné – prichádzajúceho Boha. Témou čísla bude: Nahý Boh. Bezbranný Boh, ktorý riskoval.

V čísle si prečítate:

– Rozhovor s pôrodníkom aj o Vianociach či pôrode nového Boha, ale aj o novom živote a skúsenostiach pri zrode života – Rozhovor s rehoľnou sestrou, ktorá vyhľadáva a pomáha prostitútkam v nočnej Prahe – Priania osobností pre svätého Jozefa a Máriu k narodeniu ich dieťaťa – Koľko minúť a neminúť na vianočné darčeky? – Môže sa dnešná rodina naučiť niečo od tej svätej?

– a iné.