Slovenskí redemptoristi majú vlastný podcast a sú už aj na Twitteri a Instagrame

redemptoristi_podcast-300x175-5818507Bratislava, 8. augusta 2018Redemptoristi – Kongregácia najsvätejšieho Vykupiteľa – rozšírili svoju prítomnosť na sociálnych sieťach. Ako prvá slovenská rehoľa na konci júla predstavila podcast, otvorila účty Kongregácie i vydavateľstva Slovo medzi nami na Twitteri a začína oslovovať priaznivcov kvalitnej kresťanskej literatúry aj prostredníctvom Instagramu.

Podcast Redemptoristi prináša kázne, zamyslenia a rozhovory, ale aj ukážky z nových kníh, ktoré vychádzajú vo vydavateľstve Slovo medzi nami. Počúvať ho môže každý majiteľ smartfónu vo svojej podcastovej aplikácii alebo na platforme SoundTier, ktorú prevádzkuje Audiolibrix. Aktuálne do podcastu svojimi kázňami prispievajú Václav Hypius, predstavený Provincie Bratislava – Praha, Rastislav Dluhý, mediálny koordinátor rehole a Ján Andrejov, sekretár provinciála; každá prvá nedeľa bude patriť kázni misionára milosrdenstva Michala Zamkovského. Priaznivci katolíckeho filozofa Petra Kreefta, dobre známeho aj slovenským čitateľom, nájdu v podcaste ukážky z jeho novej knihy Skôr ako odídem, ktorú v týchto dňoch vydáva Slovo medzi nami.

Od začiatku augusta sú Redemptoristi aj na Twitteri. Svoju prítomnosť na sociálnych sieťach rozšírilo aj vydavateľstvo rehole Slovo medzi nami – okrem twitterového účtu má svoj profil aj na Instagrame. Tieto aktivity napĺňajú výzvu generálneho predstaveného Michaela Brehla, ktorý všetkých členov Kongregácie a ich spolupracovníkov vyzval vo svojom liste z konca júna, aby vycestovali do digitálneho sveta a učili sa jeho „jazyk“. Len tak je totiž možné osloviť nové generácie, pre ktoré je digitálny svet jediným, ktorý poznajú.

Redemptoristi a vydavateľstvo Slovo medzi nami na sociálnych sieťach:

Facebook – www.facebook.com/Redemptoristi, www.facebook.com/slovomedzinami

Twitter – www.twitter.com/redemptoristi, www.twitter.com/slovomedzinami

Instagram – www.instagram.com/slovomedzinami

YouTube – https://www.youtube.com/channel/UCaM3cX8Xnlls1kgbFN-xmuQ

Podcast – itunes.apple.com/sk/podcast/redemptoristi/, www.soundtier.com/redemptoristi