Slávnostné stolovanie

Sviatky máme predo dvermi a k nim nepochybne patrí aj slávnostné stolovanie. Mnohí z vás si doprajú krásne vyzdobený stôl aj počas celého roka, u nás je to zatiaľ pri malom nemožné. V čase adventu alebo aspoň nedele by som prijala mať stolovanie na úrovni, krásne taniere, poskladané servítky, naleštené poháre a príbory, hotelák sa vo mne teda nezaprie. Možno sa raz dočkám aj toho. Pripravila som si aspoň malú inšpiráciu, ako by také slávnostné stolovanie mohlo vyzerať.

Niektorí ste možno už postrehli, že som ambasádorkou firmy PEPCO na Modrom koníku, preto toto stolovanie bude zamerané najmä na využite ich produktov. Pri PEPCO rozhodne platí, že za málo peňazí urobíte veľa muziky, tak som sa do toho pustila, aby som inšpirovala členov mojej skupinky a možno aj vás, ako málo stačí k dokonalosti. Teda dúfam, že sa vám fotky budú páćiť, vychádzala som z dostupného aktuálneho tovaru, tak treba brať do úvahy aj to.

Ak by vás zaujímalo, aké PEPCO produkty som použila, tak ich tu spomeniem. Na adventom venci sú štyri svietniky za 1,99€/ks, čo je priam neuveriteľná cena, sú naozaj nádherné, dokonca ich mám až 8 kusov, lebo som im nemohla odolať, sú v striebornom aj zlatom prevedení. Obrusy v šedo-striebornej kombinácii stoja len 2,49€/ks.

Jeden som rozstrihala a urobila z neho látkové servítky, ktoré som vložila do spony (viď video), ktorú som vyrobila z papierovej rolky, bieleho papiera a obalila elegantnou PEPCO stuhou. Obedová sada pre 6 ľudí je tiež PEPCO s elegantným jemným pásikom v cene 19,99€/pre 6 osôb.

Prestieranie je bielej farby so strieborným lemovaním za 1,29€/ks, poháre na sekt som ozdobila kamienkami na drôte, taktiež zakúpené v PEPCO za 1,29€/vetvička. Potom som už iba uložila strieborných vtáčikov za 0,99€/ks na dezertný tanier a hotovo.