S úsmevom je život krajší…

Úsmev nás robí atraktívnejšími – Ľudia, ktorí majú na tvári úsmev pôsobia atraktívnejšie ako tí, ktorí sa neusmievajú. Keď sa usmievame, sme krajší a príťažlivejší.

S úsmevom vyžarujeme pozitívnu energiu – Keď vidíme, že je niekto nešťastný alebo v depresii, niekedy naše slová nestačia na to, aby sme ho upokojili. Úsmev často pomôže zlepšiť ich pocit, že situácia sa zlepší.

Úsmev je nákazlivý – Skúste sa usmiať na človeka a uvidíte, že sa aj on sa usmeje na Vás. Existuje určité čaro, ktoré cítiť vo vzduchu, keď sa niekto na Vás usmeje. Nejako to zmení a vylepší náladu okolo nás.

Úsmev znižuje stres – Naše emócie sa zvyčajne odrážajú na našich tvárach. Keď sme v strese alebo máme strach, sme často zamračení. Pri intenzívnom smiechu sa z tela vyplavuje endorfín, serotonín a dopamín, čo spôsobuje zastavenie stresovej reakcie v organizme a vracia ho do stavu pokoja. Úsmevom si pozdvihneme nášho ducha a to nám umožní pozerať sa na svet pozitívnym spôsobom.

Váš úsmev môže zlepšiť deň niekomu iného – Úsmevom môžeme oživiť deň niekoho iného. Rovnako ako slová sú verbálnym gestom, úsmev je tiché gesto, ktoré ukáže inej osobe, že nám na nej záleží.

Usmievanie pomôže našej tvári vyzerať mladšie – Stres sa odrazí v našej zamračenej tvári. Zvýši sa pravdepodobnosť, že sa rozvinú vrásky a drobné linky na našich tvárach, budeme vyzerať staršie. Pri smiechu človek zapája až 17 tvárových svalov. Preto sa smejte a budete vyzerať mladšie.

Úsmev je prírodný liek – Smiech zlepšuje trávenie, zvyšuje odolnosť voči chorobám, prečisťuje dýchacie cesty. Zvyšuje prekrvenie orgánov a preto mozog lepšie pracuje a rozmýšľa.

Úsmev pootvorí cestu k odpusteniu – Keď sa s niekym hádame alebo s ním nemáme dobrý vzťah, je ťažké sa usmievať. Úsmev je gesto, ktoré signalizuje ostatným, že sme otvorení odpustiť, alebo požiadať o odpustenie.

S úsmevom sme sebavedomejší – Ľudia, ktorí sa usmievajú majú na to zvyčajne dobré dôvody. Sú viac prístupnejší a prirodzenejší. Sú úspešnejší ale aj výkonnejší v práci a obľúbení v kolektíve.

S úsmevom sa viac priblížime k svojim priateľom a rodine – Kto chce byť s ľuďmi, ktorí sú stále nespokojní? Nikto. Niekedy je to však normálne, keď sme v takej situácii. Ľudia vtedy často priťahujú tých, ktorí majú dobrý pohľad na život. Vedia, že aj keď život nie je dokonalý, nejakým spôsobom s úsmevom je život krajší…

+ Bonus na záver

Určite ste si všimli, že keď sa cítite dobre, môžete sa prichytiť, že sa mimovoľne usmievate. Spomeňte si na tie časté otázky (hlavne z detstva) typu: “Čo sa smeješ? Len tak”. To je prirodzená reakcia a každý človek na svete ju má rovnakú. Vedci však zistili, že to funguje aj naopak! Samozrejme ak sme nahnevaní, nie je nám do smiechu, ale o to práve ide. Najbližšie, ak budete mať zlú náladu, skúste sa prinútiť k úsmevu. Efekt bude ešte rýchlejší ak máte poruke zrkadlo a budete sa na seba pozerať ako sa usmievate.

Varovanie: vyššie popísanú metódu nerobte z očividných dôvodov pred cudzími ľudmi. Odporúčame ju však robiť pred priateľmi. Koniec koncov smiech je nákazlivý.