Rýchla polievka z koreňovej zeleniny

Po dlhšom čase opäť u nás vítame spriatelený blog 4 Tasty Seasons, tento krát s receptom na chutnú a rýchlu polievku z koreňovej zeleniny a červenej šošovice. Na chladné zimné dni nie je veru nič lepšie ako teplé polievky.

“Táto polievka je v poslednom čase moja top a za posledný týždeň som ju pripravovala minimálne dva krát. Je výdatná, plná chuti a extrémne rýchla. Ja totižto nie som Jamie Oliver a väčšinou nestihnem pripraviť 15 minútové jedlá za 15 minút, ale táto polievka je naozaj rýchla.

Takže vám rýchlo popíšem prípravu. V robote si na hrubo nastrúhate 2 mrkvy, 2 stonky zeleru, 1 petržlen a 1 cibuľu. Všetko restujte v hrnci na troške olivového oleja. V závere restovania pridáte 1 nasekaný strúčik cesnaku, nastrúhaný malý kúsok zázvoru a krátko premiešate. Dochutíte cca 1 č.l. korenia garam masala, 1 č.l. kurkumy, 1 č.l. mletého koriandra a čili (podľa chuti). Pridáte cca 250 g červenej šošovice, zalejete vodou a necháte uvariť do mäkka. Na záver ešte osolíte. Podávať môžete s bielym jogurtom a prípadne s čerstvým čili podľa chuti. Vravela som, že to bude rýchle .)”

Recept a fotografie © 4 Tasty Seasons 2014