Ružencovej Panny Márie, film s Antonom Srholcom aj seminár s Jozefom Marettom

rosary-300x263-9024927Nádielka zaujímavých podujatí na najbližší týždeň je nepochybne pestrá: Ružencovej Panny Márie, film s Antonom Srholcom aj seminár s Jozefom Marettom, a ako bonus AWAKENING SLOVAKIA 2015.

V stredu budeme sláviť spomienku Ružencovej Panny Márie. Pôvod tohto sviatku treba hľadať v 16. storočí, kedy ohrozovali Európu mohamedánski Turci. Vtedajší pápež sv. Pius V. vyzýval celý katolícky svet na modlitby ruženca. Po víťazstve nad Turkami pápež nariadil každoročne sláviť 7. október ako spomienku na Pannu Máriu Ružencovú.

V dňoch 9. až 11. októbra sa v hoteli Javorná v Drienici pri Sabinove uskutoční obľúbený seminár “Zbav nás Zlého“ s prešovským eparchiálnym exorcistom o. Jozefom Marettom. Hlavnou témou seminára je oboznámenie sa s prístupovými cestami Diabla. Učastníci sa dozvedia, ako a kde pôsobí táto reálna duchovná bytosť, čoho sa vyvarovať, a ak už sme vstúpili do jej teritória a pociťujeme problémy, aké máme možnosti zbaviť sa jej pôsobenia. Podujatie hudobne sprevádza spoločenstvo Marana Tha. Účastníkov seminára modlitbami sprevádzajú všetky kontemplatívne rehoľné rády na Slovensku.

V sobotu 10.10.2015 sa bude premietať dokumentárny film o životnej ceste Antona Srholca, človeka, ktorý nikdy neopustil svoje zásady – milovať ľudí a Boha a bojovať za lepší svet. Tento film je výpoveď o zmysle života dáva nádej budúcim generáciám, že sa oplatí bojovať za lásku človeka k človeku uprostred pokazeného sveta. Srdečne vás pozývame na AWAKENING SLOVAKIA so špeciálnym hosťom kapelou Hillsong London (UK)! Podujatie sa uskutoční v sobotu 10. 10. 2015 od 15:00 v KOŠICIACH v bývalej Hádzanárskej hale. V programe vystúpia kapely ESPÉ, Timothy, Tretí Deň, skvelí rečníci, mnoho ďalších priateľov a tiež špeciálny hosť kapela Hillsong London (UK). AWAKENING SLOVAKIA je pokračovaním Worship Festivalov a súčasťou letného festivalu CampFest a iných akcií, ktoré snívajú sen o prebudení a chcú spolu zápasiť za prebudenie v našej krajine a v krajinách okolo nás!