Rozhýb svet dobrom a nedaj dňom zovšednieť!

Ani sme sa nenazdali a je po Vianociach. Boli štedré – dostali sme veľký dar od Boha, ktorý nám dal svojho Syna. Aj my sme túto štedrosť napodobňovali – dávali sme si darčeky, chodili sme koledovať a štedro sme rozdávali radosť druhým. Lenže už je január a dni akosi zovšedneli.

Ale aj január môže byť mesiacom plným radosti – stačí, ak budeš naďalej rozvíjať svoju štedrosť. Ako? Objav svoju vynachádzavosť a tvorivosť! Je toľko drobných vecí, ktoré môžeme sami vymyslieť, vyrobiť a iných potešiť.

Tip pre TEBA: Máte teraz po Vianociach doma rozličné zvyšky baliacich papierov? Čo tak urobiť malý darček pre celú rodinu? Urob podložky pod poháre pre každého doma. Podklad môžu tvoriť staré CD alebo kolieska vystrihnuté z kartónu. Podľa nich obkresli kolieska na baliaci papier, vystrihni a z oboch strán oblep. Celú podložku môžeš polepiť širšou priesvitnou lepiacou páskou, aby dlhšie vydržala.

Podložky pod poháre sú určite milou drobnosťou, ktorou môžeš ukázať svoju štedrosť aj tvorivosť. Skús vymyslieť a vyrobiť nejakú drobnosť, ktorá môže slúžiť inému na dobré. Ak chceš, možeš napísať komentár, ako sa darilo. V každom prípade však nezabudni svoj výtvor aj darovať.

Čo povedali o dávaní múdri ľudia:

  • Štedrý človek si vymyslí aj dôvod na dávanie. (Publilius Syrus)
  • Ten, kto dáva s radosťou, dáva najviac a Boh miluje radostného darcu. (Matka Tereza)
  • Kto miluje, ten chce darovať seba samého. (Ján Pavol II.)
  • Človek nežije iba z lásky, ktorú prijíma, ale hlavne z tej, ktorú daruje. (Matka Tereza)

Zdroj: Časopis Rebrík