Rozhovor s o. Jurajom Pigulom

Vo štvrtok 3. novembra zavíta do Popradu augustinián o. Juraj Pigula. Veriacim sa prihovorí prostredníctvom prednášky na tému: “Ako byť milosrdný a nezblázniť sa?”. Prečo si vybral tému milosrdenstva a na čo všetko sa môžete počas stretnutia s ním tešiť? Dozviete sa v nasledujúcom rozhovore…

1. Do Popradu k nám prichádzate až z Košíc, konkrétne z Kláštora rehole sv. Augustiána na Slovensku. Čím tam momentálne žijete? Žijeme spoveďami, lebo je obdobie kedy je možné získať odpustky pre duše v očistci.

2. V novembri vrcholí v Katolíckej cirkvi Rok milosrdenstva. Prečo ste si vybrali tému milosrdenstva aj na prednášku v Poprade? Vybral som tému kvôli mojej knihe: Milosrdné srdce. Je aj ukončenie Roka Milosrdenstva, veľa sa o milosrdenstve hovorilo, ale podľa mňa stále sa dá aj viac :). Možno niekomu to už lezie na nervy icon_smile-8982066 tak preto mám v názve prednášky: “ako byť milosrdný a nezblázniť sa!”

3. Názov prednášky znie trošku netradične… icon_smile-8982066 Na čo všetko sa môžu teda veriaci tešiť? Každý sa môže tešiť na príbeh sv. Augustína, ktorý zakúsil Božie milosrdenstvo. A potom každý sa môže tešiť hlavne na to, že sa v prednáške nájde:).

4. Prečo by mali teda veriaci prísť a započúvať sa do vašich slov? 🙂 Veriaci by mali prísť z troch dôvodov. 1. Ja v prvom rade prinášam povzbudenie. Teda nech sa neboja, prebudíme radosť a nádej v srdciach. 2. Dozvedia sa ako si udržiavať srdce, aby bolo milosrdné. 3. Odídeme s konkrétnymi krokmi, aby nám koniec Roka milosrdenstva nevzal chuť do milosrdných činov.

5. Po prednáške budú mať veriaci možnosť stretnúť sa s vami v kníhkupectve Aletea na autogramiáde vašej novej knihy. Pre tých, ktorí ju ešte nečítali, skúste nám ju krátko priblížiť. Čomu sa venuje? Kniha sa venuje v prvom rade príbehu sv. Augustína. Jeho ceste obrátenia až po stretnutie s Milosrdenstvom. V druhej časti sú témy o milosrdenstve u sv. Augustína, napr. vysvetlenie slova milosrdenstvo, liturgia, modlitba a podobné. V tretej časti sú texty z diel sv. Augustína o milosrdenstve.

6. Váš odkaz Popradčanom? 🙂 Teším sa na vás. Príďte a spoločne budeme hľadať cestu k milosrdnému srdcu Boha.

Ďakujeme za rozhovor!

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Stretnutie s otcom Jurajom Pigulom začne spoločnou svätou omšou o 18.30 v Kostole sv. Cyrila a Metoda, na sídlisku Juh v Poprade.

Následne po sv. omši, cca od 19:15, odzneje jeho prednáška na tému: „Ako byť milosrdný a nezblázniť sa?”

Po prednáške (od 20.00), bude možnosť autogramiády novej knihy o. Juraja Pigulu v kníhkupectve Aletea (oproti kostolu sv. Cyrila a Metoda).

Viac informácií o podujatí sa dozviete aj tu: http://www.vyveska.sk/prednaska-o-juraja-pigulu-v-poprade.html