Rozhodnite sa pre vytrvalosť

Utorok, 08. Máj 2013, 00:13, Zverejnil

Úspech je dieťaťom dvoch rodičov: vytrvalosti a presnosti.“

12-2-success-9646782 

Vytrvalosť je hlavným dôvodom úspechu. Veľmi často a veľmi rád pri svojej práci používam slová Winstona Churchilla: „Nikdy, nikdy, nikdy sa nevzdávajte.“ Ak máte skutočne jasno v tom, čo v živote chcete dosiahnuť alebo mať, čím chcete byť, teda v tom, kam kráčate a máte stanovený cieľ, potom kráčajte priamo za ním. Buďte odhodlaní a naplno sa zamerajte na váš cieľZaviažte sa už teraz k tomu, že vytrváte, že urobíte všetko, čo je vo vašich silách, aby ste ho aj dosiahli. Nestrácajte odhodlanie a vytrvalosť.

Vytrvalosť je návyk, ktorý sa dá naučiť. Je to vlastnosť, ktorá odlišuje úspešných ľudí od tých priemerných. Úspešní ľudia sa jednoducho odmietajú vzdať. Čím dlhšie vytrváte, bez ohľadu na to, aké sa to zdá byť náročné, tým je váš úspech pravdepodobnejší. A navyše,vždy keď vytrváte a prinútite sa pokračovať, napriek tomu, že by ste sa už radšej vzdali,budete silnejší a sebavedomejší.

„Víťazi nikdy neprestávajú a tí, čo prestávajú, nikdy nevyhrávajú“.

Na ceste za vašimi cieľmi vás čakajú mnohé prekážky. Sú také, ktoré dokážete predvídať a teda ich očakávate. Inak povedané, ste na ne pripravení a už vopred máte naplánované, ako budete reagovať a ako sa zachováte. Sú však prekážky neočakávané, ktoré nedokážete predpovedať. Prekážky, ktoré by vám nenapadli ani v najdivokejších hororových snoch. Nebuďte prekvapení či šokovaní, ak vám niečo nevyjde. Vaše najdôkladnejšie pripravené plány sa môžu rozpadnúť. Buďte pripravení, očakávajte sklamanie a nezdar ako súčasť života. Ale nenechajte sa svojimi prehrami pripraviť o odvahu a vytrvalosť. Ak vytrváte dostatočne dlho, nakoniec dosiahnete svoj cieľ.

Keď narazíte na prekážku, zastavte sa a premýšľajteako ju prekonať. Môžete ju obísť, preskočiť alebo ju prejsť. Pri každej prekážke vymyslite tri rôzne stratégie, ako sa vyrovnať s potenciálnym problémom. Vždy hľadajte riešenie. Zaviažte sa už dnes, že sa na ceste za svojimi cieľmi odmietnete vzdať. Vašou jedinou úlohou je vždy a za každých okolností hľadať a nájsť riešenie. Niekoľko možností riešenia. Zhlboka sa nadýchnite, dajte sa dokopy a pokračujte ďalej.

Rozdiel medzi priemernými a úspešnými ľuďmi tkvie v tom, že zatiaľ, čo tí neúspešní, strácajú čas nariekaním nad svojimi obmedzenými možnosťami, tí úspešní konajú, neberú ich do úvahy. Prebrali za svoj život 100% zodpovednosť a sú pripravení niesť následky svojich činov a rozhodnutí. Aj keď dostanú poriadnu ranu od života, aj keď sú citovo zranení, vždy sa vzchopia a začnú odznovaNevzdajú sa, nepripustia si porážku a vytrvajú.

Životné prekážky chápte ako nutnosť zachádzky, nie ako koniec cesty. Vždy hľadajte iné možnosti, aby ste sa dostali tam, kam sa chcete dostať. No a čo, že to už nie je ten pôvodný smer, ktorým ste chceli ísť. Ako veľmi je to dôležité? Dôležité je iba to, že z každej životnej „rany“ sa niečo naučíte, niečo vám to o vás povie, posunie vás to v zmýšľaní, na ceste za vašimi cieľmi. Zamyslite sa a pospomínajte si na okamihy, keď ste museli nájsť pomoc na konci svojej ruky, keď nastala kríza a vy ste sa museli vydať cestou, ktorú ste si pôvodne nevybrali, keď ste zvládali nejakú ťažkú situáciu a uskutočnili zdanlivo nemožné. To sú tie situácie keď ste našli v sebe odhodlanie a vytrvali ste napriek nepriaznivej situácii. Čo vtedy rozhodlo o tom, že ste sa nevzdali? Použite tú istú motiváciu aj v budúcnosti.

A čo môžete urobiť hneď:

  1. Pomenujte cieľ, ktorý ste vo svojom živote nedosiahli, pretože ste sa vzdali a nevydržali do konca. Čo vás vtedy zastavilo? A aké kroky by ste mohli podniknúť dnes, aby ste uspeli?
  2. Pomenujte si jeden cieľ, ktorý ste naopak vo svojom živote dosiahli vďaka tomu, že ste sa odmietli vzdať a vytrvali ste až do konca, aj keď to bolo náročné. Čo vtedy fungovalo? Čo vás prinútilo nevzdať sa? Čo vás motivovalo vo vytrvalosti?
  3. Rozhodnite sa už teraz, že vždy vytrváte až pokým neuspejete.

Joyce Spizer, scenáristka, filmová producentka a autorka to povedal nádherne a úplne jasne:„Nie“ je vaše slovo na ceste k „Áno“. Nevzdávajte sa priveľmi skoro. Ani keď vám rodičia, príbuzní, priatelia a kolegovia – všetci s dobrým úmyslom – hovoria, aby ste si našli „naozajstnú prácu“. Vašou skutočnou prácou sú vaše sny. (Joyce Spizer)

Teším sa na vašu spätnú väzbu: .