Robte to, čo vás baví

Piatok, 31. August 2013, 23:47, Zverejnil

„Ľudia, ktorí sa v tomto svete nestratia, sú tí,

ktorí zodvihnú hlavu a poobzerajú sa po tom, čo chcú.

A ak to nenájdu, tak si to sami vytvoria.“

(G. B. Shaw)

 28-2-6317661 

Mnohí ľudia, s ktorými sa ako kouč stretávam, nevedia, čo chcú. Nevedia, akým smerom by sa mali uberať, dokonca nevedia, čo by ich bavilo. Nevedia nájsť svoju cestu k naplnenému životu. To je dôvod prečo sa cítia „tak nijak“ a „zaseknuto“. Ale…ako robiť to, čo naozaj chcete? Patríte do kategórie ľudí, ktorí iba sedia a premýšľajú o tom, že vlastne ani nevedia čo chcú, alebo viete veľmi presne, čo chcete, ale presviedčate sa o tom, že to je nemožné?

Najpodstatnejšie je nájsť to, čomu vo svojom živote dávate prednosť, čo vás baví a napĺňa, čomu sa dokážete venovať hodiny bez toho, aby ste si uvedomovali čas, do čoho dokážete ísť s vášňou a nadšením. Vaše záľuby a oblasti záujmu vám môžu ukázať správnu cestu. Zistite, čo vám prináša radosť a uspokojenie, a to je to, čo vám prinesie aj úspech. Zistite, čo vás napĺňa energiou a verte, že to bude dodávať energiu aj vášmu životu. Zistite, na čom vám záleží, a verte, že vám to odhalí smer, ktorí ste hľadali.Počúvajte svoje srdce a zistite, čo ho rozospieva. Čo vám vaše srdce našepkáva? Čo vám našepkáva intuícia? Dôverujte tomu, čo cítite.

Nasledujte svoje vnútorné mesačné svetlo.

(Allen Ginsberg)

 28-4-7107505

Niekedy vyplynie to, čo vás baví, z vrodeného talentu alebo záujmu. Beháte ako gepard alebo hráte na gitare ako Santana? Máte oko na farby alebo bunky na jazyky? Vyznáte sa vo finančných záležitostiach alebo viete „chodiť“ v realitách? Máte organizačné schopnosti alebo schopnosť spájať ľudí?  Dokážete okúzliť jedlom alebo tancom?  Hľadajte to, v čom ste naozaj dobrí, výnimoční a jedineční. Preskúmajte svoje schopnosti a zručnosti. Ak budete poznať svoje prednosti, je to prvý krok k poznaniu, aká cesta je pre vás tá najvhodnejšia. Robiť to, v čom vynikáte, vám zaručene prinesie úspech. A nech vám ani nenapadne v tejto chvíli nahlas vysloviť, že nie ste dobrí v ničom a nič vám nejde. Zabudnite na to, čo vám ako dieťaťu hovorili vaši rodičia, keď vám tvrdili, že v niečom nie ste dobrí, že na niečo nemáte. Zastavte sa a zistite, v čom vynikáte. Prestaňte prehliadať svoje prirodzené prednosti a naopak sa na ne sústreďte. Každý človek má niečo výnimočné a jedinečné, čo môže ponúknuť. Pokiaľ nedokážete sami identifikovať svoje danosti, prednosti, výnimočnosť, talent, schopnosti či zručnosti, požiadajte svojich najbližších, aby to urobili za vás.

„Naše prirodzené nadanie nám uniká práve preto,

že je tak zrejmé.“

(Sue Bender)

28-9-6609540  

Ak budete poznať v čom ste dobrí, jednoduchšie nájdete prostredie, ktoré bude optimálne pre vašu spokojnosť a umožní vám uplatniť všetky schopnosti. Vyhovuje vám práca v kolektíve, alebo dávate prednosť sólovej práci? Skúšate radšej nové veci, alebo dávate prednosť rutine? Máte radšej časovú voľnosť, alebo deň presne naplánovaný? Dokážete plniť príkazy nadriadeného alebo radšej ich dávate? Kedy sa vám pracuje najlepšie? Ráno, popoludní, večer alebo neskoro v noci? Pracuje sa vám lepšie „pod tlakom“, alebo uprednostňujete pokojnejšiu atmosféru? Cítite sa nabitý energiou vonku, alebo radšej pracujete v kancelárii? Dávate prednosť dynamickej práci, alebo skôr miernejšiemu tempu?Je veľmi dôležité, aby ste poznali svoje potreby, svoje „ideálne“ pracovné prostredie.Pokiaľ totiž postupujete proti svojej prirodzenej povahe, čaká vás nespokojnosť, nervozita a zaseknutie.

„Nech už robíte vo svojom živote čokoľvek,

podstatné je, že je to niečo, z čoho sa tešíte,

čo vám prináša radosť,

čo dokážete robiť s vášňou a nadšením.“

Teším sa na vašu spätnú väzbu: