Projekt Godzone pozýva na Nový level

„Turné robíme hlavne pre mladých ľudí a tomu prispôsobujeme aj celý program. Zďaleka to ale nie je len o koncertoch v halách a na zimných štadiónoch. Počas turné prebiehajú napríklad aj krátke pozvánkové koncerty a besedy na základných a stredných školách alebo evanjelizácie v mestách,“ približuje turné Dávid Slavkovský z organizačného tímu a dodáva: „Po prvýkrát sa budeme tohto roku cez turné venovať aj dobrovoľníckym aktivitám na pomoc neziskovým organizáciám, občianskym združeniam a mestám, v ktorých budeme. Našou prioritou je evanjelizácia a veríme, že toto je tiež jeden zo spôsobov ako evanjelizovať a ako prísť celkom prakticky bližšie k ľuďom.“

Každý deň turné bude zakončený evanjelizačným koncertom. V Poprade to bude v Aréne, v Košiciach v Športovej hale Cassosport, v Žiline a Banskej Bystrici na zimných štadiónoch, v Bratislave v Športovej hale Elán a v Prahe v Sportovní hale Královka. Program koncertu je každý rok unikátny a vzniká z dlhodobej práce Godzone tímu. „Na celej produkcii pracujeme niekoľko mesiacov a spolupracujeme s hudobníkmi a chválovými kapelami z celého Slovenska. Tohto roku sa návštevníci môžu opäť tešiť na kapely ESPÉ, Heartbat, Godknows a Lámačské chvály, v hudobnom prevedení na novom leveli kreativity,“ prezradil Dávid Slavkovský.

Turné je jedným z hlavných podujatí tradičného novembrového Týždňa Cirkvi pre mládež, za ktorým stojí Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska. Oficiálne odštartuje 14. novembra v Poprade, kde Godzone tím v spolupráci s Radou pripravuje pre mladých špeciálne prekvapenie. V prvý večer zverejní oficiálnu skratku a mesto najbližšieho Národného stretnutia mládeže, ktoré sa uskutoční v roku 2018. Posledná podobná akcia s niekoľkotisícovou účasťou mladých sa konala práve pod Tatrami.

Projekt Godzone vznikol v roku 2010 po prvom úspešnom turné s názvom Enter the Godzone. Vo svojej činnosti sa venuje najmä mladým ľuďom na celom Slovensku aj v Českej republike prostredníctvom animátorskej školy Godzone school, misijných výjazdov alebo Godzone konferencie. Projekt je zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže a jeho koordinátori sú členmi Katolíckej Cirkvi. Viac info o turné nájdete na webe tour.godzone.sk.