Pridala si do šampónu toto a navždy zabudla čo je to vypadávanie vlasov. Tento trik odporúča každému komu vypadávajú vlasy.

V poslednej dobe sú esenciálne oleje čoraz viac obľúbenejšie a ľudia ich začínajú využívať hlavne pre ich liečebné využitie. Škála liečebného použitia je naozaj široká, dokonca niektoré oleje dokážu zastaviť vypadávanie vlasov a obnoviť ich rast.

Dnes Vám prezradíme jeden extra jednoduchý, no veľmi účinný recept proti vypadávaniu vlasov za pomoci použitia uvedených esenciálnych olejov. Zohnať sa dajú vo väčšine obchodov s prírodnou kozmetikou alebo v obchodoch zdravej výživy.

Vyrobte si vlastný šampón proti vypadávaniu vlasov

Na jeho prípravu budete potrebovať váš bežný šampón, ktorý používate a ten si vylepšite o nasledovné zložky, ktoré posilnia vaše vlasové korienky:

  • 5 kvapiek citrónového esenciálneho oleja
  • 5 kvapiek rozmarínového esenciálneho oleja
  • 2 kapsule klasického vitamínu E v tobolkách

Postup

1. Vezmite váš bežný šampón a pridajte do neho citrónový a rozmarínový esenciálny olej.

2. Potom nožnicami prepichnite želatínové tobolky s vitamínom E a vytlačte ich do šampónu.

3. Nakoniec fľašku so šampónom dobre pretraste, aby sa v nich novo dodané ingrediencie dobre rozmiešali.

4. Váš vylepšený šampón proti vypadávaniu vlasov je hotový!

Aplikácia

Aplikácia šampónu je vskutku jednoduchá. Najprv si namočte vlasy, potom si na ne naneste šampón a klasickým spôsobom si vlasy umyte. Šampón by mal pôsobiť aspoň 5 až 10 minút, preto je vhodné mať taký, ktorý ani pri dlhšom vystavení nedráždi pokožku.  Nakoniec si šampón z vlasov zmyte vlažnou vodou. Jeho pozitívne účinky budú zreteľné už vo veľmi krátkom čase!

Zdroj: healthyfoodworld.net