Prichádza čas spomienky Všetkých svätých a našich verných zosnulých

cross-300x225-7392648

Október sa chýli ku koncu a prichádza pomaly čas, keby si budeme spomínať na Všetkých svätých a na našich verných zosnulých. Pri tejto príležitosti sa každoročne koná v Katedrále Svätého Martina v Bratislave koncert Mozart Requem.

Tento rok predsviatočný čas obohatí navyše aj duchovná obnova s p. Jamesom Manjackalom. Informácie o týchto, ale aj ďalších hodnotných kresťanských podujatiach nájdete na VÝVESKA. SK, internetovom portáli, ktorý vždy vie, kde sa niečo deje.

1. Duchovná obnova s p. Jamesom Manjackalom v Košiciach

Už najbližší víkend v dňoch 28. – 29. októbra 2016 nadačný fond Credo organizuje duchovnú obnovu s obľúbeným charizmatickým katolíckym kňazom z Indie, Jamesom Manjackalom. Stretnutie sa bude konať v Steel Aréne v Košiciach. Mottom duchovnej obnovy je verš:

„Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení, a ja vás posilním.“ (Mt 11, 28). Program dňa bude vždy ukončený adoráciou a svätou omšou spojenou s modlitbou otca Jamese. Hudobne bude duchovnú obnovu doprevádzať chválové společenstvo Marana Tha z Prešova. Bude tiež možnosť pristúpiť k sviatosti zmierenia.

2. BRATISLAVA MOZART FESTIVAL 2016

V piatok, 28.10.2016, o 19:00 sa v Katedrále sv. Martina v Bratislave bude konať koncert Mozart Requem v podaní Orchestra 1756, Chorus XVII a sólistov Salzburskej koncertnej spoločnosti a pod vedením dirigenta Konstantina Hillera. Tento koncert sa koná každoročne v pri príležitosti sviatku Všetkých svätých a spomienky Všetkých verných zosnulých. Na koncerte odzneje Requiem od Wolfganga Amadea Mozarta v nezameniteľnej sviatočnej atmosfére.

3. GOSPELTALENT TOUR 2016 v Považskej Bystrici a v Trnave

GOSPELTALENT TOUR 2016 pokračuje. Unikátny dvojhodinový galavečer za účasti mladých talentov i stálic slovenskej gospelovej hudby sa bude konať v Považskej Bystrici a v Trnave. Nechajte sa vtiahnuť do príbehu nádeje vo vašom regióne!

Spojenie kvalitnej hudby, slova, duchovného i kultúrneho povzbudenia prichádza priamo k vám! Na turné sa predstaví šestica najúspešnejších interpretov ostatného ročníka Gospeltalentu – kapela Way to go, speváčka Lýdia Rišová, spevák Vlado Regás, kapela Not Us, speváčka Stanislava Vassová a spevák Kiko Balco.

V rámci jednotlivých galaprogramov mladí interpreti predvedú víťazné skladby i novinky vlastnej tvorby. V Považskej Bystrici sa Gospeltalent Tour bude konať v sobotu 29.10.2016 o 20.00 v Katolíckom dome. V Trnave sa interpreti predstavia v nedeľu 30.10.2016 rovnako o 20.00 v Synagóge Café Bar.