Práve beží: Festival Lumen 2016, Evanjelizačný seminár OHEŇ, Pane, čo mám robiť?

Dávame vám do poroznosti tri podujatia, ktoré bežia práve teraz: Festival Lumen 2016, Evanjelizačný seminár OHEŇ a duchovná obnova Pane, čo mám robiť?

Festival Lumen 2016

Už 24. ročník city music festivalu Lumen opäť priláka skvelou hudbou a bohatým sprievodným programom množstvo mladých z celého Slovenska priamo do Malého Ríma. Na Trojičnom námestí si návštevníci festivalu, ale i okoloidúci, môžu vypočuť hudobnú tvorbu niekoľkých zahraničných aj domácich kapiel.

Program hlavného pódia Festivalu Lumen otvorí trnavská kapela Spektrum, ďalej z domácej tvorby výstúpi Hudba z Marsu a The Elements. Festival Lumen bude prebiehať v Trnave na viacerých miestach od piatku 3.6.2016 až do neskorých sobotných hodín.

Evanjelizačný seminár OHEŇ

Dávame do pozornosti aj blížiaci sa Evanjelizačný seminár OHEŇ – celodenný čas chvál, prednášok a svedectiev, ktorý sa uskutoční v sobotu 4.6.2016 v mestskej hale v Prešove. Po 7 rokoch tak môžeme opäť prežiť celodenný čas chvál, prednášok a svedectiev o tom, aký milosrdný je náš Boh. Tento čas bude radostnou skúsenosťou a stretnutím sa so živým Bohom, ktorý túži po tom, aby sme žili život podľa Jeho vôle. Prednášať budú Tom Edwards a Graham Keep Kanada z Renewal Ministries.

Duchovná obnova Pane, čo mám robiť?

V sobotu 4.6.2016 sa v Centre Salvator v Bratislave uskutoční duchovná obnova z názvom “Pane, čo mám robiť? Obraz milosrdného samaritána”. Obraz Vincenta van Gogha sa svojím spôsobom pokúša priblížiť podobenstvo milosrdného Samaritána.

Rozjímajúcemu ponúka možnosť stretnúť sa so znázornenými osobami a nadviazať s nimi rozhovor: „Čo ťa k tomu motivuje? Ako sa teraz cítiš?“ Obraz chce ísť ešte o krok ďalej. Nemôže dať žiadnu odpoveď bez osobného hľadania. Bolo by to príliš plytké, ak by to neviedlo k hĺbke vlastného životného projektu.

Niet pochýb, že tento víkend je veľa možností ako užitočne stráviť čas. Pekné počasie môžeme brať ako bonus.