Praha: Pizza Nuova

Jeden večer v Prahe sme sa vybrali do Pizza Nuova, ktorá sa nachádza na Námestí Republiky pri OC Palladium, resp. OC Kotva. Prečo sme zvolili tento podnik? Chceli sme sa prispôsobiť Alexovi, tak sme googlili reštaurácie s detským kútikom v Prahe. Vyskočila táto. Keďže táto reštaurácia patrí do siete Ambiente, tak sme neváhali.

Na prízemí reštaurácie sa nachádza bar, kde obsluhujú terasu a schodisko na prvé poschodie, kde je väčšia časť podniku. Čašníčka, ktorá nás privítala neváhala a hneď zavolala kolegu na pomoc s kočíkom. Palec hore. Následne sa nás ujal čašník (slovák), ktorý nám pomohol hore a usadil nás hneď vedľa detského kútika. Alexovi sa kútik hneď zapáčil, hlavne veľa áut, ktoré musel všetky obzrieť. Celkovo sa nám zdalo, že je kútik ladený viac pre chlapcov.

Medzičasom sme si objednali pizzu Margherita s tuniakom a Diavolu. Prekvapením bola rýchlosť, akou nám jedlo priniesli, keďže bol piatok večer a podnik úplne plný. Pizza bola netypická pre naše končiny, ale veľmi podobná tej, čo sme pred pár rokmi jedli na Sicílii. Bola ľahká, nie preplnená ingredienciami, v strede tenká, pri krajoch pekne nafúknutá a chrumkavá, ale nie tvrdá.

Lepšiu pizzu sme nejedli dávno. Jediným problémom bolo, že nám ju nerozkrájali kolečkom. Ako dezert sme vyskúšali mascarpone s malinovou omáčkou, ktoré bolo robené na spôsob tiramisu, čiže vrstvené dlhé piškóty, mascarpone krém, malinová omáčka. Tu by som sa pozastavil pri mascarpone kréme, bola to skoro až pena, nechápali sme ako môže byť krém tak ľahký! Alexovi sme objednali domáce hranolky vyprážané v arašidovom masle, boli chutné a prekvapivo chuť masla nebola vôbec cítiť. 

Večera v Pizza Nuova bola asi najlepším gastro okamihom v Prahe, keďže sme sa dobre najedli, Alex sa zabavil a atmosféru dotvorila skvelá obsluha!

PS: v reštaurácií sa nachádza plne vybavený prebaľovací kútik, dokonca aj s detskou kozmetikou (detské mydlo, vlhčené utierky, zásyp, krém)