Pozor: Stáva sa vám, že sa v noci prevaľujete? S najväčšou pravdepodobnosťou vám hrozí táto vážna choroba.

Poznáte to, v noci sa často prevaľujete, a tak otravné premiestňovanie z boku na bok, z boku na brucho a iné utváranie polôh počas spánku pôsobí rušivo na vás i prípadného spolunocľažníka. Lenže taká zdanlivá banalita môže značiť veľký problém…

Ak sa v noci moc často prevaľujete, tak vám japonskí kardiológovia povedia, čím to je. Ľudia, ktorí totiž pravidelne nepokojne spia a počas noci sa až veľmi často na posteli prevaľujú, majú potenciálne vážne zdravotné problémy!

Japonskí lekári totiž odhalili, že ten kto trpí nadmierou pohybu počas spánku a nemôže sa uspokojiť s jednou stálou polohou, má oveľa vyššie riziko vzniku infarktu. A to konkrétne o neuveriteľných 99%! Ako na to prišli?

Výskum z Japonska vyplynul zo sledovania pomerne slušnej vzorky, ktorá zahŕňala 13 tisíc ľudí. Okrem infarktu ale prevaľovačom hrozí ešte nebezpečná angina pectoris.

Rovnako tak sú v ohrození aj tí, čo nemôžu po uložení do postele dlho zaspať. Ak dlhšie ako pol hodiny civíte do stropu, mali by ste navštíviť lekára nielen pre nespavosť, ale aj kvôli vyšetreniu srdca, ktoré môže odhaliť prípadné budúce zdravotné riziká. Tak šup šup k lekárovi!

Zdroj: facebook, prask