Povýšte stolovanie na niečo viac

Rodinné oslavy, sviatky s príbuznými či spoločný nedeľný obed, stoly sa prehýbajú pod horami jedla, zákuskov a nápojov. Hostina, ako má byť. Len stôl nie je taký, ako má byť – prišlo vás požehnane, všetci, ktorých ste pozvali, to sa doteraz ešte nikdy nestalo a teraz sa ku stolu nezmestíte všetci. Stoličky by sa aj našli, ale čo z toho, keď sa stôl nedá vyvaľkať ako cesto na  jablkovú štrúdľu, ktorú ste upiekli. Spojiť ho môžete iba s konferenčným stolíkom a to, priznajme si, nie je zrovna najlepší nápad.

Ak ste sa dostali do prekérnej situácie, keď nedokážete usadiť všetkých svojich hosťov, mala by vám bliknúť varovná kontrolka – „Aha, už je naozaj najvyšší čas kúpiť nový a väčší jedálenský stôl.“ Vyberte si z rôznych tvarov – elipsovitý, štvorcový, obdĺžnikový či okrúhly špeciálne určený pre rytierov dobrého jedla.

Vybrať si môžete buď jedálenský stôl samostatne, stoličky zvlášť a skombinujete si to tak, aby vám to čo najlepšie zapadlo do jedálne prípadne obývačky, alebo si môžete vybrať moderné sety do jedálne, v ktorých sú stoličky a stôl už zladené a nemusíte sa trápiť, čo s čím a ako skombinovať.

Môže však nastať aj opačný prípad – deti sa už od vás odsťahovali – práca a tak, návštevy máte výnimočne a rodinné seansy sa už neorganizujú u vás, no veľký stôl pre 12 osôb vám ostal. Večeriavate len vo dvojici a máte pocit, akoby ste patrili do aristokratickej rodiny, ledva na seba vidíte, a aby ste sa počuli, musíte na seba kričať. Takýto stôl je už pre vás zbytočne veľký.

Nájdite si menšieho štvornohého pomocníka na spoločné večere, obedy a raňajky a urobte si ich trochu osobnejšie. Menší jedálenský, pre dvoch ľudí najlepšie štvorcový. Urobte si zo spoločného stolovanianiečo viac ako len príjem potravy, povýšte to na udalosť, na ktorú sa budete tešiť každý deň.