Popradčania prepadli Benediktovej voľbe

Nedávno vyšla v slovenskom predklade kniha Benediktova voľba od Roda Drehera s podtitulom Stratégia pre kresťanov v postkresťanskom svete. Táto kniha v ľuďoch prirodzene vyvoláva túžbu diskutovať. Nebolo tomu inak ani v Poprade, kde sa v piatok 1. decembra konal diskusný seminár. Seminári svojou prítomnosťou obohatil aj prekladateľ knihy – vysokoškolský učiteľ Ján Baňas.

Desiatka diskutujúcich sa dotkla mnohých pálčivých tém, ktoré načrtol Rod Reher v jeho knihe – kresťanské vzdelávanie, život kresťanskej viery v našej povrchnej a rýchlej dobe, používanie technológií a mnoho ďalších.

Bola by však veľká škoda, keby ostalo len pri podnetnej a sympatickej diskusii. Snáď bude táto diskusia mať svoje pokračovania – či už diskusné alebo praktické. Milým a nevtieravým stretnutím bude prenáška Kateriny Lachmanovej z názvom Príprava srdca na Vianoce, ktorá sa uskutoční v pondelok 11. decembra v kostole sv. Cyrila a Metoda v Poprade. Po prednáške bude možnosť stretnúť autorku osobne v kníhkupectve Aletea.