Podporovateľ referenda o rodine Matej Beňuš získal medailu na olympiáde v Riu

Matej Beňuš je nie len vynikajúci športovec, ale aj jeden z podporovateľov slovenského referenda o rodine. Svoj postoj k referendu vyjadril veľmi jasne: “7. februára pôjdem k referendu a zaškrtnem 3xÁNO. Pretože rodina je pre mňa na prvom mieste. A chcem rozhodovať o výchove mojich detí.” Vtedy ho poznali hlavne fanúšikovia vodného športu, teraz ho vďaka olympijskej medaile pozná celé Slovensko.

Beňuš je celkovo držiteľom 4 zlatých medailí z MS vo vodnom slalome a 6 zlatých medailí z majstrovstiev Európy v kategórii hliadok. V individuálnych disciplínach získal bronzovú medailu z MS 2011 a striebro a bronz z ME 2010 a 2013. Je taktiež celkovým víťazom svetového pohára z rokov 2010 a 2015, ku ktorým pridal v ďalších rokoch 2 strieborné a 2 bronzové umiestnenia.

Jeho úspech je ďalším dôkazom, že slovenským športovcom sa na vode darí. A mnohých nás tiež teší, že medailu z olympiády získal človek, ktorý sa netají svojimi proredinými postojmi.

Matejovi Beňušovi blahoželáme a olympiádu sledujeme ďalej. Výber zaujímavých článkov o olympijských hrách nájdete na tomto linku.