Pichlo vás niekedy pri srdci? Toto je príčinou pichania pri srdci a takto sa ho zbavíte…

infarkt

Pichanie pri srdci ale iné tomu podobné bolesti v okolí srdca, konkrétne na ľavej strane, len zriedkakedy znamenahú problém so samotným srdcom.

Je to jedna z tých zvláštnych vecí, pretože nervy zo srdca vychádzajú zo stredu hrudníka, nie zo strán. V prípade problémov so srdcom je bolesť pociťovaná v centrálnej oblasti hrudi a je povahy skôr matnej, dutej, ako keby vás tam niečo tlačilo.

Pichá vás pri srdci často a vy neviete z čoho to môže byť? Pokiaľ to chcete zistiť, potom je potrebné sa zamyslieť nad ďalšími orgánmi a tkanivami nachádzajúcimi sa v tejto oblasti.

Často krát pichanie alebo bolesti pochádzajú z pod oblasti rebier, prípadne zo svalov nachádzajúcich sa medzi nimi. Jedna možná diagnóza je tzv. medzirebrová myalgia (intercostals myalgie). Nejedná sa o žiadnu vážnu chorobu, ale skôr o pocitovú nepríjemnosť.

Medzirebrová myalgia môže byť spôsobená virálnou infekciou svalov, ale takisto ich opakovaným namáhaním alebo záťažou.

Niekedy nemusí existovať žiadna zjavný vnútorná príčina. Tento typ pichania alebo bolesti obvykle po čase zmizne sám od seba.

V prípade, že sa úľava nedostaví ani po dlhšom čase, mali by ste v takom prípade sa dať riadne vyšetriť, aby ste vylúčili iné, závažnejšie príčiny, či už so srdcom alebo pľúcami.

Z terapií, ktoré môžete pri pichaní v hrudi alebo pri srdci vyskúšať patria tie, ktoré sú zamerané na potlačovanie zápalov.

Na začiatok môžete použiť bežné lieky proti bolesti ako Paralen alebo Iboprufen aby ste zistili, či pichanie po ich užití aspoň na čas zmiznú. Tieto lieky potlačujú zápaly v tele.

Ako odstrániť zápaly v tele

Pokiaľ sa naozaj jedná o zápal, v takom prípade je ideálne použiť prípravky alternatívnej medicíny, ktoré majú dlhodobejší účinok, pretože narozdiel od liekov, bolesť a zápaly nielen potlačujú ale skutočne liečia ich príčinu.

Môžete vyskúšať osvedčený vitamín C, prípadne pridať enzýmy a bylinky s protizápalovými účinkami, ako sú aloe vera, šalvia lekárska, rumanček pravý.

Ďalším dôvodom pichania pri srdci môže byť aj zaseknutý alebo poškodený nerv. V prípade, že je problematické a boľavé miesto v blízkosti hrudnej kosti zatuhlé, môže sa jednať o takzvanú kostrochondritidu.

Ide o ochorenie podobné medzirebrovej myalgii a znamená zápal v spojivovom tkanive medzi rebrami a hrudnej kosti. Príčiny tohto ochorenia nie sú jasné. Ako liečbu je vhodné použiť prostriedky vyššie spomenuté.

K nim je možné pridať nejaké to cvičenie, pri ktorom sa do postihnutého miesta zvýši prietok krvi a tak napomôže k odstráneniu zápalov a urýchleniu hojenia.

Vplyv chrbtice a zaseknutých nervov

Niekedy môže byť príčinou aj chrbtica, kedy bolesť zo zaseknutých stavcov alebo nervov môže vystreľovať do hrudníka.

Preto stojí za zváženie pouvažovať o vhodných cvikoch na spevnenie chrbtice a chrbtových svalov. V dnešnej dobe sú obľúbené napríklad jóga alebo pilates.