Penelope Ward – Milovaný nevlastný brat

Jedna noc nás dokáže ovplyvniť na celý život. Prehnané? Gréta by vám o tom vedela porozprávať viac než ja. Milovaný nevlastný brat sa jej stal osudným.

Anotácia

Keď sa k nám v poslednom ročníku strednej nasťahoval môj nevlastný brat Elec, netušila som, že je až taký arogantný kretén. Štvalo ma, že si na mne vylieva zlosť pre otca. Štvalo ma, že si k nám vodí dievčatá. Ale najviac ma štvalo, že v jeho prítomnosti sa mi zakaždým rozbúšilo srdce.

Spočiatku som to pripisovala jeho tetovaniam a príťažlivým črtám, ale v jednu noc nastal v našom vzťahu zlom. Potom sa Elec vrátil do Kalifornie a celé roky som ho nevidela.

Keď našu rodinu postihla tragédia, osud nás opäť spojil. Z protivného tínedžera však vyrástol príťažlivý muž, čo ma privádzalo do šialenstva. Vedela som, že sa mu moje srdce neubráni.

O autorke vášnivej knihy Milovaný nevlastný brat

Penelope Ward vyrastala v Bostone spolu so svojimi piatimi bratmi. Svoju kariéru rozbiehala ako televízna hlásateľka, no neskôr sa stala matkou na plný úväzok. S manželom a deťmi žije na Rhode Islande. Je autorkou jedenástich románov.

Niektoré z nich napísala spoločne s Vi Keeland (poznať ju môžeme vďaka knihe Egomaniak alebo Šéf).  Jej knihy sa stali bestsellermi podľa New York Times, USA Today a Wall Street Journal.

Milovala Gréta svojho nevlastného brata alebo nie?

Gréta mala celkom pohodový život. S mamou si celkom vystačili samé, navštevovala strednú školu, prežívala super zážitky so svojou kamarátkou. Stereotyp narušil nový manžel jej matky. Spolu s nevlastným otcom sa im do domu nasťahoval aj nevlastný brat. Začalo obdobie nekonečných hádok a doťahovania.

Elec je taký ten typický príklad drsniaka proti celému svetu, ktorý svoju rebéliu dokazuje nielen zovňajškom, ale aj správaním. Čím viac sa Gréta snažila, tým viac bol Elec neznesiteľnejší. Lenže kde má hranice láska a nenávisť? Vraví sa, že ak niekoho nenávidíme, tak k láske je už len krok.

Len jedna noc stačila, aby sa všetko v živote našej hlavnej hrdinky zmenilo. A nielen, že sa všetko zmenilo, ale aj ovplyvnilo jej ďalšie rozhodnutia na dlhé roky.

Kniha je rozdelená do dvoch častí. Prvá opisuje adolescentné obdobie našich hlavných hrdinov. Druhá časť opisuje niekoľko rokov po osudnej noci, ktorá všetko zmenila a rieši dôsledky ich rozhodnutí. Ak by som mala povedať pravdu, viac ma bavila prvá časť knihy.

Ponúkala zábavu, napätie, aj očakávanie. V druhej časti som mala pocit, že sa autorka opakovala. Snažila sa o pohľad situácie zo strany Eleca. Tento nápad schvaľujem, Penelope sa geniálne vyhla klišé výmeny rozprávačov, ale niekto by to mohol vnímať iba ako naťahovanie konca. To už je vec názoru.

Kniha sa čítala takmer sama. Neohúri nás nejakou zložitou zápletkou, čo je jej výhoda. Myslím, že by sme ju mohli zaradiť do kategórie pohodové čítanie počas letných večerov. Koniec príbehu bol pre mňa až  moc presladený a idealizovaný.

Autorka neriešila len dilemu jednej noci, ale aj vzťah medzi otcom a synom, ktorý výrazne ovplyvnil Elecovo správanie.

O čom vlastne táto kniha je? O sexe. Je pekným kúskom v oddelení červenej knižnice. Takže pozor na to, kde knihu čítate, pretože sa môžete červenať.

Autorke dávam palec hore najmä za nápad ako dať do pozornosti Elecove pocity za celé tie nevypovedané roky.

Komu knihu odporúčam

V knihe sú erotické scény. Zaujať by skôr mohla ženy, ktoré majú radi červenú knižnicu a romantiku. Neočakávajte zložitý dej alebo zápletku, ktorá vás bude dostávať do kolien. Ide o príjemné a pohodové čítanie, ktoré poteší dušu a myseľ. Milovníčky šťastných koncov, zbystrite, v tejto knihe si prídete na svoje.