Pápež obdaroval bezdomovcov v deň svojích narodenín

Dobrovoľníci a členovia Švajčiarskej gardy jazdili minibusom po Ríme a distribuovali bezdomovcom darček od pápeža Františka.

„To je darček pre vás od pápeža pri príležitosti jeho narodenín,“ počuli stovky rímskych bezdomovcov od dobrovoľníkov a členov Švajčiarskej gardy, ktorí im rozdávali spacie vaky v mene pápeža Františka. Akcia sa konala v stredu večer, teda v deň narodenín Svätého Otca .

Spacie vaky boli distribuované minibusom, ktorý opustil Vatikán o šiestej večer a šiel hľadať bezdomovcov do celého Ríma. Ako informoval portál vaticaninsider, kvalitné spacie vaky majú na sebe okrem kapucne aj pápežský odznak. „To je darček pre vás, prosím, modlite sa za pápeža,“ hovorili bezdomovcom dobrovoľníci na čele s pápežským almužníkom biskupom Konradom Krajewskim. Dobrovoľníci hľadali bezdomovcov na železničnej stanici, v okolí rímskeho cintorína Campo Verano, či na zastávke Via Nazionale. To sú všetko miesta, kde sa v Ríme zvykne pohybovať najviac ľudí bez domova.

Dobrovoľníci podľa vlastných slov rozdali asi 400 vakov. Každému bezdomovcovi, ktorého stretli, dali jeden. Špeciálna „misia“ sa skončila  po jedenástej hodine večer.