Pápež František kraľuje internetu

Zvykli sme si, že internet je plný rozmarných celebrít, škrobených boháčov, či neúprimných politikov. Prekvapivo sa najväčšou “celebritou” stala hlava katolíckej Cirkvi: pápež František. Najprv to vyzeralo, že ľudí a média priťahuje pápežova novosť a neopozeranosť a postupne si na neho zvykneme. Opak je však pravdou – Svätý Otec neustále prekvapuje svojimi činmi a výzvami, uznávajú ho veriaci aj neveriaci,  jeho fotografie sú na titulkách novín a  postupne svojou charizmou mení tvár sveta.

V posledných dňoch sa mu dostalo nového ocenenia: pápež František je najdiskutovanejšou osobou na celej planéty. Predbehol mená ako Edward Snowden alebo Kate Middleton. Toto prvenstvo dosiahol na základe analýzy blogov, sociálnych médií a článkov publikovaných na internete v anglickom jazyku. A pritom nemôžeme zabudnúť, že pápežov Twitter účet, @Pontifex, bol nedávno vyhodnotený ako 4. najsledovanejší účet na sociálnej sieti Twitter.

Svätý Otec František je veľký dar pre katolícku Cirkev a celý svet vôbec. Vďaka nemu mnohí katolíci znovu nachádzajú cestu do kostolov a v mnohých neveriacich sa ozýva túžba uveriť v Boha. Je to vzácny čas, keď pápež František kraľuje internetu.

Foto: wikimedia.org (CC licencia)