Ovocno-smotanový dezert s pudingom pripravený bez pečenia už za pár minút. Týmto ohromíte každú návštevu.

Nečakané návštevy vedia často prekvapiť. Vďaka nasledujúcemu receptu to však budete práve vy, kto návštevu prekvapí, a to lahodným a sviežim dezertom. Zákusok, ktorý je pripravený za pár minút z jednoduchých ingrediencií, ktoré máte iste doma je esom v rukáve každej gazdinky. Ak ste ho ešte nepripravovali, neváhajte sa doň pustiť. Nie len, že je to bleskový a nenáročný dezert, jeho lahodná čerešňová chuť vás určite dostane.

Už po prvom šťavnatom súste si budete istá, že tento zákusok bol tou najlepšou voľbou. Rekordne krátky čas prípravy, no famózny výsledok, to je nasledujúci Čerešňový sen, ktorého názov hovorí za všetko. Táto delikatesa sa stane tromfom vašej kuchyne nie len v prípade neohlásených návštev, ale aj na oslavách či večierkoch.

 Potrebujeme:

– 2 šálky sterilizovaných čerešní (bez kôstok)

– 650 – 700 ml čerešňovej šťavy z kompótu

– 2 vrecúška vanilkového pudingu

– 1 vrecúško vanilkového cukru (alebo 1 lyžička vanilkovej arómy)

– 1 balenie dlhých detských piškót

– 850 ml mlieka

– 350 g detskej krupice

– 500 ml smotany na šľahanie (možné pridať aj stužovač)

– cukor podľa chuti (približne 5 lyžíc)

Postup:

Uvedené ingrediencie sú potrebné na zákusok pripravený na plechu s rozmerom 28 x 30 cm. Najvhodnejšie je použiť plech, ktorý má vyššie okraje.

Ako prvé si pripravíme spodnú vrstvu zákusku pozostávajúcu z čerešní. Do hrnca vylejeme všetku čerešňovú šťavu, ktorú privedieme k varu. Následne do nej pridáme čerešne bez kôstok a detskú krupicu. Za stáleho miešania nám zmes začne pomaly hustnúť. Miešame približne 4 minúty alebo pokiaľ nie je hmota hustá. Následne ju rovnomerne rozotrieme na plech.

Prajeme dobrú chuť!