Otec Dušan Škurla v Poprade

Aj keď je už vonku o čosi chladnejšie, veríme, že ani to vás neodradí od zúčastenia sa niektorej z nasledovných ponúkaných aktivít. Na výber vám ponúkame tri zaujímavé kresťanské udalosti, z každej časti Slovenska – od východu až po jeho západ.

1. Prednáška otca Dušana Škurlu (POPRAD)

“Moment vzniku ľudského života”, alebo “Kedy je potrat dovolený”? To je téma prednášky otca Dušana Škurlu, ktorá odzneje vo štvrtok 13. októbra v Poprade. Stretnutie s otcom Škurlom začne spoločnou svätou omšou o 18.30 v Kostole sv. Cyrila a Metoda, na sídlisku Juh v Poprade. Hneď po nej bude nasledovať prednáška. Bezprostredne po nej bude možnosť neformálnej diskusie s otcom Dušanom v kníhkupectve Aletea, ktoré sa nachádza hneď oproti kostolu.

2. Modlitby za uzdravenie (BRATISLAVA) 

V Bratislavskom UPeCe na Mlynskej doline sa v so opäť uskutočnia Modlitby za uzdravenie, tentokrát v sobotu 15. októbra – od 15. hodiny. Počas programu budú pripravené chvály, vyučovanie na tému “Božia láska uzdravuje” sr. Mary Paul Friemel, svedectvá Renáty Ocilkovej a Martina Petruša. Jedným z bodov programu budú aj príhovorné modlitby za účastníkov a možnosť svätej spovede. Celé stretnutie vyvrcholí slávením sv. omše.

3. Benefičný koncert “Podať pomocnú ruku” (PREŠOV)

Gréckokatolícka charita v Prešove pozýva na benefičný koncert s názvom “Podať pomocnú ruku”, ktorý sa uskutoční pri príležitosti 25. výročia znovuobnovenia jej činnosti. Koncert sa uskutoční v nedeľu 16. októbra o 17. hodine v PKO Čierny orol v Prešove. Počas programu vystúpia Maroš Bango, Peter Milenky & Band a mnohí ďalší… Môžete sa tešiť aj na premiéru dokumentárneho filmu, ktorý mapuje osudy ľudí, ktorým charita zmenila život.