Organizátori SDM podpísali dohodu s poľskou televíziou

news_photo_press-300x144-4256178Prenosy a vysielanie zo SDM v Krakove bude oficiálne zabezpečovať poľská verejnoprávna televízia TVP. Zároveň posledný februárový deň bola spustená akreditácia novinárov na SDM do Krakova a na návštevu pápeža Františka v Poľsku.

“K dispozícii dáme niekoľko našich hlavných kanálov: TVP1 a TVP Polonia, ktoré budú vysielať všetky dôležité udalosti so Svätým Otcom a udalosti na Bloniach i na Campus Misericordiae,” informoval riaditeľ poľskej televízie TVP Jacek Kurski.

Programy zo stretnutia mladých bude tiež vysielať TVP Info, ktorá prinesie menej dôležité udalosti, napríklad bude ukazovať prežívanie SDM mladými, ktorí prídu do Krakova. K dispozícii bude podľa riaditeľa tiež TVP3, ako rezervný kanál. pretože ešte nie je známy podrobný program pápežovej návštevy v Poľsku. Ten totiž musí ešte oficiálne potvrdiť a zverejniť Vatikán.

Ako ďalej informuje oficiálny portál Svetových dní mládeže v Karkove, trojstranová dohoda o spolupráci bola podpísaná medzi hlavným koordinátorom organizačného výboru SDM biskupom Damianom Muskusom, medzi riaditeľom TVP Jacekom Kurskim a na dohodu pridal podpis aj biskup Artur Miziński, generálny sekretár poľskej biskupskej konferencie.

Počas tlačovej konferencie v posledný februárový deň bola spustená aj akreditácia novinárov na SDM, ktorý môžu požiadať o akreditáciu priamo na stránke krakow2016.com. “Veľmi nám záleží na tom, aby spoločenstvo aj média na celom svete boli dobre informované,” vyhlásil krakovský arcibiskup kardinál Stanisław Dziwisz.

Za mediálny servis počas SDM bude zodpovedná Katolicka Agencja Informacyjna (Katolícka informačná agentúra KAI) a Polska Agencja Prasowa (Poľská tlačová agentúra). Agentúry budú úzko spolupracovať s organizačným výborom SDM. V Krakove očakávajú asi 6-tisíc kameramanov, fotografov a reportérov z 200 krajín.

Poľská verejnoprávna televízia vysiela na troch hlavných okruhoch, šestnástich regionálnych a šiestich tematických.

podľa krakow2016.com spracoval Pavol Hudák

foto: krakow2016.com