Oravské centrum mládeže dnes bojovalo s požiarom

1-300x225-1593007

Na Orave dnes horelo. Požiar spozorovali o 5:30 ráno v Oravskom centre mládeže, ktoré sa nachádza v Ústí nad Priehradou v Trstenej.

Centrum dočasne pozastavuje činnosť

Oravské centrum pre mládež je pastoračným centrom v Ústí nad Priehradou v Trstenej. Venuje sa najmä mládeži, vytvára priestor pre službu dobrovoľníkov, zabezpečuje vzdelávanie a duchovnú formáciu a takisto je tiež vyhľadávaným rekreačným centrom. Jeho aktivity však musia byť z dôvodu dnešného požiaru pozastavené.

Požiar objavili skoro ráno

Oheň si domáci všimli okolo 5:30 hod. ráno. V priestoroch centra sa počas objavenia požiaru nachádzali len štyria ľudia z centra a žiadni hostia. Nikto z prítomných však nebol zranený. Hneď po objavení požiaru prítomní reagovali a privolali hasičov. Hasenie trvalo dohromady takmer 3 hodiny. „Horelo síce len pod strechou, ale voda po hasení je všade”, zhodnotil situáciu kaplán v centre, Branislav Kožuch.

Budúcnosť centra

Dôvod vzniku požiaru je predmetom vyšetrovania. K celkovému zhodnoteniu škody sa musia vyjadriť odborníci. „Našim cieľom je dať centrum do užívania mladým čo najskôr, preto v najbližších dňoch začíname s rekonštrukciou na obnovenie pastoračného centra. Zároveň ďakujeme za akúkoľvek pomoc.“ odhalil ďalšie zámery riaditeľ Oravského centra mládeže Ľuboš Laškoty. Situáciu rekonštrukcie však výrazne komplikuje začínajúca sa zima.