Oneskorená Halloweenska noc

Kým nebol Alex, poriadne som ani netušila, čo je Halloween. Párkrát som bola na nejakej párty, ale nič špeciálne. Odkedy prišiel medzi nás, vo mne sa predtým nepodstatné veci stávajú podstatnými a začínam si užívať každý okamih v našom živote. Minulý rok sme sme boli dvaja netopieri s malou tekvičkou a tento rok som to poňala trošku inak. 

Niekedy mám pocit, že dni idú prirýchlo nato, aby som všetko stíhala a mala podľa svojich predstáv. Len týždeň dozadu sme ukončili Alexovu oslavu druhých narodenín a teraz rýchlo uvažovať ako navodiť halloweensku atmosféru. Prvý nápad som hneď zrealizovala, rozložila základne prvky a začala zapájať fantáziu ako ďalej postupovať.

Priznávam, nerada investujem do takýchto vecí peniaze, lebo je to skôr chvíľková záležitosť. Preto som dala dokopy čo dom dal a minula pár eur na kvety, tekvice a podobne. Vytvorila som niečo, čo nám poslúži oveľa dlhšie ako len na Halloween a môžeme sa z toho tešiť každý večer. Nechcela som žiadnu krv, žiadne veľké príšery, ale zopár vecí som mala v pláne, no žiaľ čas ma nepustil.

Finálne sme si výzdobu spustili až v nedeľu, keďže sobota, na ktorú som sa tešila ako všetko doladím, pripravím a dokončím sa pre mňa aj tatina ukončila celodenným pobytom v posteli s migrénou a zimnicou.

Alexove prvé dojmy boli veľmi milé, lebo začal vykrikovať, že to PA PA PA, poobzeral si všetky svetielka, pavúkov sa samozrejme bál, tak pár sekúnd obsedel v kostýme kostry na húpacom kresle a bolo po zábave. Ďalej sme sa vytešovali už len my rodičia, teda najmä ja. Už teraz sa teším na dlhé večery s čajom v ruke, zababušená v deke sledovať plamienky sviečok a ani sa nenazdám a sú tu Vianoce, kedy sa určite opäť do niečoho pustím.