Omšové víno Karpatská perla

ssvvino-3371749 

Víno je obľúbený nápoj na Slovensku aj vďaka viacerým oblastiam s vhodnými podmienkami na pestovanie viniča. Počas mesiaca september prichádza Spolok sv. Vojtecha vo svojich predajniach s ponukou omšového vína Karpatská perla za zvýhodnenú cenu 3,10 € (biele) a 4,30 € (červené).

Omšové víno je čistý prírodný produkt, ktorý sa podľa predpisov Katolíckej cirkvi vyrába z viniča použitím iba prirodzených metód, bez dosládzania muštu cukrom a bez pridávania vody. Výrobca musí, už od prvého ošetrovania viniča, k nemu pristupovať s vedomím, že z neho bude zbierať hrozno na výrobu liturgického vína.

 Riaditeľ Spolku sv. Vojtecha Ivan Šulík o pôvode vína povedal: „Spolok sv. Vojtecha má v ponuke iba kvalitné vína, akými sú vína Karpatská perla s chráneným označením pôvodu Malokarpatská vinohradnícka oblasť.“

Veltlínske zelené 2011, biele, suché, neskorý zber má svetlozelenú až zelenožltú farbu. V jeho sviežej ovocnej vôni aj v chuti možno nájsť exotické ovocie, horké mandle i kvetinové-muškátové tóny. Červené víno André 2008 suché, neskorý zber má intenzívnu granátovočervenú farbu a ovocnú vôňu, čo je typické pre túto odrodu. Dominuje v nej najmä kôstkové ovocie.

Omšové víno používajú predovšetkým kňazi pri bohoslužbách, no jeho kvalita rovnako obohatí nedeľný obed alebo rodinnú oslavu. „Výberom tohto vína osvedčenej značky a kvality chceme poukázať na skutočnosť, že toto víno môže spríjemniť aj sviatočný obed či slávnostnú večeru,“ dodáva riaditeľ SSV Ivan Šulík.