Odkiaľ berie býk svaly?

Svaly sú jediným miestom, kde sa v nezanedbateľnom množstve spaľuje nadbytočný tuk. Tento proces nazývame metabolická sila. Metabolická sila je pocit mladosti, zdravia, radosti, dynamiky, neobmedzenej energie. Je to hladko prebiehajúca látková výmena. Nemáte ju ? A chceli by ste ju mať ? Získate ju úplne jednoducho. Musíte sa len hýbať.

Mocná sila býka

Pochádza z pružnej, pôsobivej muskulatúry. Jeho svalová hmota vyrába silu a energiu. Premýšľali ste, odkiaľ má býk to, čo by ste aj vy mali radi tiež ? Keď požiera len trávu ? Trávu !?

Svaly sa skladajú z bielkovín, to je nám všetkým jasné. Odkiaľ teda berie býk toľko bielkovín pre svoje svaly ?

Odkiaľ býk získava bielkoviny ?

My ľudia podceňujeme prírodu a to úplne zásadne. Tráva je celulóza a celulóza je vlastne náhrdelník glukózových molekúl, ktoré sú spojené navzájom trochu inak a trochu pevnejšie ako v škrobe. Tráva a celulóza sú vlastne sacharidy v biochemickom jazyku. Tieto glukózové reťazce celulózy, nedokážu človek a ani býk rozdeliť a stráviť.

Preto má býk v žalúdku baktérie, ktoré premieňajú sacharidy z trávy na mastné kyseliny, teda na tuk. Býk sa živý tukom. A kde sa potom berú svaly ? Z baktérií. Tie sú totiž čistými bielkovinami, proteínami. A tie býk trávi. Býk sa teda stravuje tukom a bielkovinami. Preto vyzerá tak, ako vyzerá: silný, mocný a energický.

A ak sa váš ranný obraz v zrkadle nepodobá svalnatému býkovi, tak premýšľajte o svojich raňajkách. O sacharidoch, ktoré si býčie telo odoprie v každom prípade. V každom športovom časopise čítame veselú rozprávku, ako sú sacharidy nutné pre športové výkony, ale to povedzte španielskym bojovým býkom.

Najefektívnejšia a najrýchlejšia cesta pre spaľovanie tuku: Vzdajte sa sacharidov !

Preč s tukom

Mitochondrie, malé hladné kamienky, bunkové továrne, premieňajú kalórie, pohonné látky, energiu z jedla alebo z tukových buniek na pohybovú energiu a na teplo. Ten, kto má veľa mitochondrií, môže spaľovať o mnoho viac tuku, pokiaľ jeho svaly pracujú a pokiaľ má zodpovedajúce enzýmy ! Správna kombinácia: týždeň bez sacharidov a k tomu svalový tréning.

Čo spaľuje telo – tuk alebo cukor ?

Žiť, pracovať, či behať sa dá rovnako dobre aj s cukrom a tukom. Cukor a tuk majú rovnaký výsledný efekt: energiu, ATP.

Niektoré národy získavajú energiu výhradne z tuku. Iní zas prakticky z cukru ( Stredoeurópania ). Telu je úplne lahostajné, že odkiaľ pochádza energia, či z cukru alebo z tuku, pretože vznikne rovnako ATP.

Rozruch v tejto oblasti vyvolávajú športovci, pretože nepochopili jednu vec, a to: žijú totiž v presvedčení, že u nich prebieha metabolizmus tukov. A vždy, keď ho potrebujú, tak zisťujú, že je to úplne inak.

Keď je nádrž prázdna

Pri maratóne alebo pri ďalšom športovom výkone, keď bežíte bez cukru, tak dojdu zásoby cukrov vo svaloch a v pečeni, ktoré postačia iba na 35 kilometrov. Je neskoro dodať cukor v tej chvíli. a teraz očakávate, že vaše telo prepne na spaľovanie tukov, o ktorom si myslíte, že prebieha vo vašom tele. A vtedy stroskotáte a padnete.