Od školky do nej vtĺkali, že v Boha môže veriť len idiot

the_great_wall_of_china_at_jinshanling1-300x199-1552323Cestoval som vlakom s Číňankou zo školy, kde študuje moja manželka. Vyrastala v prísne ateistickom prostredí a jej konverziu na kresťanstvo považovali za bláznovstvo. Od školky do nej vtĺkali, že v Boha môže veriť len idiot. Čínska komunistická strana sa teší pomerne veľkej obľube, lebo obyvatelia zažívajú nezanedbateľný nárast životnej úrovne. Dá sa žiť aj materialisticky, no niektorí už zisťujú, že ich život je prázdny. Nám Európanom materializmus ani silný štát nikto priamo nenanucuje, vyberáme si ho sami – čoraz ochotnejšie odovzdávame právomoci štátu výmenou “istoty”.

Je otázkou, kedy k nám pride aj spomínaná životná prázdnota. A možno nakoniec napríde. Napríklad dnes som sa dozvedel, že exorcista Jozef Maretta vypísal pre veľký záujem ďalšie dva semináre: Zbav nás zlého (1. časť) a Zbav nás zlého – Zbrane (2. časť). Na poslednom seminári sa pritom zúčastnilo niečo cez 200 ľudí. V Oravskej Jasenici sa v rovnakom čase konalo modlitbové stretnutie Zvolanie, kde sa stretlo 500 mladých.

Materializmus aj silný štát sa tešia obľube v komunistickej Číne ako aj v Európe. My však máme výhodu, že môžeme budovať alternatívu.

Pripravil: Tomáš Kuzár

Foto: Wikipedia (licencia CC)