Nikdy nepodceňujte bezpečnosť v skladových priestoroch

Čo by sme si mali viac vážiť, ak nie zdravie? Ak ho máme, nepripisujeme starostlivosti oň veľkú váhu. Akosi sa zabúdame venovať svojmu telu, pričom dennodenne trávime čas na internete a hltáme informácie o zdravom stravovaní a celkovo o zdravom životnom štýle.

Záleží od prístupu zamestnancov

Vezmite si napríklad prácu v skladových priestoroch. Je náročná, a nielen po časovej stránke. Každú minútu môže hroziť, že na niektorého zo zamestnancov niečo spadne, vysype sa, vyleje a ohrozí mu tak zdravie. Niekedy ani to najpevnejšie plexisklo neochráni zdravie zamestnanca. Niekedy samozrejme záleží aj od prístupu k práci.

Výber vhodného vybavenia

Ak zamestnanec svoju prácu nerobí podľa predpísaných protokolov, potom sa niet čo čudovať, že sa zraní. Ako majiteľ myslite najmä na to, aby ste skladové priestory zariadili len tak, aby nebolo ohrozené zdravie zamestnancov a celkovo prevádzka skladových priestorov. Pri výbere vhodných skladových regálov si všímajte najmä pevnosť, použitý materiál a veľkosť skladových regálov.

Preprava materiálu po sklade

Bezpečnosť na sklade môžete ohroziť aj tým, že si nezabezpečíte dostatočný počet jazdených vozíkov. Pri preprave materiálu si nesmiete dovoliť preťažiť jeden vysokozdvižný vozík a druhý nechať odstavený bokom.

Skladové priestory sú charakteristické tým, že sú veľké a je potrebné, aby v nich bol poriadok. Ak nejaké máte, zariaďujte ich vždy podľa stanovených noriem. Nikdy sa nesnažte šetriť na vybavení a počte zamestnancov, pretože v konečnom dôsledku sa vám to ani nevyplatí.