Neustále sa zlepšujte – každý deň sa niečo naučte

Piatok, 19. Apríl 2013, 23:09, Zverejnil

„Neprajte si, aby to bolo jednoduchšie.

Prajte si, aby ste boli lepší.“

(Jim Rohn)

 32-9-9844797

Patríte do skupiny ľudí, ktorí sú spokojní s tým, čo majú, čím sú, čo dosiahli? Ak áno, vedzte, že na tom nie je nič zlé, pokiaľ vám to naozaj vyhovuje.  Ale ruku na srdce, netúžite ísť ďalej a vyššie? Získať viac zručností a schopností? Mať možnosť kariérneho rastu? Mať viac vedomostí z vášho odboru? Zarábať viac? Pravdepodobne ste aspoň na jednu otázku odpovedali „áno“. Ak je to tak, je nevyhnutné, aby ste si za cieľ stanovili nepretržité zlepšovanie sa.

Budúcnosť patrí ľuďom, ktorí sú naozaj dobrí v tom, čo robia. Ak chcete viac zarábať, musíte sa viac vzdelávať a učiť sa nové veci. Ak chcete mať pred ostatnými náskok, je nutné udržať krok s rýchlosťou zmeny, aby neprišiel niekto iný, kto bude pripravenejší a nahradí vás. A navyše, nezabúdajte, že aj malý rozdiel vo vedomostiach a schopnostiach či zručnostiach, môže spôsobiť veľké rozdiely vo výsledkoch.

Rozhodnite sa, v čom sa chcete zlepšiť po profesionálnej stránke, v rámci svojej súkromnej sféry, zdravia a telesnej zdatnosti, aké zručnosti, schopnosti či znalosti chcete nadobudnúť.Rozhodnite sa, ktorú stránku svojej činnosti či vlastnosti chcete zdokonaliť a ujasnite si, aké kroky pre zlepšenie budete musieť podniknúť. Denne sa sami seba pýtajte: „Ako sa môžem zlepšiť dnes? Čo môžem dnes urobiť lepšie ako predtým?“ Ak máte jasno vo svojich cieľoch, potom viete určiť, aké vedomosti, schopnosti a zručnosti budete potrebovať na ich dosiahnutie. Z toho vyplýva, že je nutnosť mať stanovené ciele.

Pracujte na sebe stále, každý deň. Zaviažte sa k tomu, že sa každý deň naučíte niečo nové, že sa v niečom zdokonalíte. Každá kniha, ktorú čítate, každý kurz či seminár, ktorý absolvujete, každá skúsenosť, ktorú získate, je ďalším stavebným kameňom vo vašej kariére a živote. Ľudia vyzbrojení väčším množstvom informácií majú veľkú výhodu oproti ľuďom, ktorí ich nemajú. Preto kŕmte svoju myseľ plnohodnotnou stravou a nie odpadom. Denne čítajte články či knihy z vášho odboru, prípadne odboru, ktorý vás zaujíma.

Dokážete sa naučiť čokoľvek, čo potrebujete,

aby ste dosiahli akýkoľvek cieľ, ktorý si dokážete stanoviť.“

(Brian Tracy)

Mám pre vás jeden námet či nápad.

Predstavte si, že by ste namiesto sledovania televízie čítali knihy. Predstavte si, že prečítate len jednu knihu mesačne. To je za 1 rok 12 kníh a za 10 rokov až 120 kníh. Keby ste si z každej knihy poznamenali iba tri kľúčové myšlienky alebo poznatky, ktoré vás najviac zaujali, ročne máte 36 nových kľúčových myšlienok. Je to len vec vášho postoja, vec uhla pohľadu, je to o vašom rozhodnutí, čomu dáte prednosť vo svojom živote, čomu budete venovať svoj čas a pozornosť. A ak sa ešte aj zaviažete použiť aspoň jeden poznatok získaný z každej knihy pre svoj život, budete vo vytváraní svojho úspechu ďaleko pred ostatnými, ktorí nedokážu opustiť svoj „ostrov pohodlia“.

K tomu, aby ste v živote mohli rásť, musíte mať ešte jednu vlastnosť – učenlivosť. To znamená ochotu učiť sa a nasávať nové informácie. Pretože šťastie k sebe priťahujete kvalitou svojho myslenia a o kvalite vášho myslenia rozhoduje vaše odhodlanie neustále sa vzdelávať.

Niekto z prameňa múdrosti výdatne pije, iný iba kloktá.“

(Grant M. Bright)

 

 www.coach4you.sk a začnite každý deň dávkou motivácie a inšpirácie.