Zamilované tipy z Netflixu

Chcete si dať na chvíľu pauzu od knihy a zapozerať sa do filmu alebo seriálu? Tieto ma zaujali posledný mesiac a neskutočne som si pri nich oddýchla a zasmiala sa. Netlix sa stal mojim najlepším kamarátom.

Kráľ

Odkedy začalo korona obdobie, čoraz viac som sa zamilovala do kórejských seriálov (zvaných aj kdrama). Pár z nich sa v dnešnom odporúčaní objaví. Naposledy som pozerala kdramu Kráľ. Stretávame sa tu s napätím, osudovou láskou, ktorá prekonáva diaľku paralelných svetov.

Tento štýl nemusí sadnúť každému, ale jedno musíme Kórejcom nechať – romantické zápletky majú kvalitné. Na hlavných hrdinoch som sa výborne bavila.

Osobne vyzdvihnem dvojité úlohy, kedy si jeden herec musel zahrať maximálne odlišné charaktery. Kráľ je vo svete kdrama fans veľmi obľúbený, preto som netrpezlivo čakala, kedy bude prístupný aj pre slovenský Netflix.

Tenkrát poprvé

Tento seriál osloví skôr mladšie publikum. Na Slovensku sa chvíľu objavil aj v TOP 10 na Netflixe. Osobne si rada pozriem problematiku prvej lásky na strednej školy, preto som neváhala a zdolala som ho za jeden deň. Devi sa rozhodne zbaviť starých nálepiek a stať sa cool dievčaťom. Je zamilovaná do idola školy.

Síce sa snaží o niečo viac, ale stanú sa z nich super kamaráti. No malé lži prerastajú do veľkých klamstiev a jej plány sa komplikujú. Tenkrát poprvé je milý, vtipný a romantický seriál, pri ktorom sa dobre oddychuje, pričom aspoň trochu okrajovo nazeráme aj do inej kultúry.

365 dní

Tento film buď milujete alebo nenávidíte. Ja sa prikláňam k strane nadšených fans. Nečakajte nejaký zložitý dej. Dominantný mafián unesie mladú ženu a dá jej rok na to, aby sa do neho zamilovala. Ani jeden to však nebude mať jednoduché. Zbožňujem ich temperamentné povahy, najmä, ak dôjde k stretu záujmov.

Film nie je zrovna bohatý na dialógy, ale je plný šteklivých a erotických scén. Kto by bol zvedavý, môže siahnuť aj po poľskej knižnej trilógii. Stále však dúfam, že sa 365 dní objaví aj v slovenskom alebo českom preklade.

Láska padá z nebe

Toto je ďalšia kdrama, ktorá je doteraz jednou z mojich najobľúbenejších. Čo by ste urobili, keby ste boli bohatou obyvateľkou Južnej Kórei a zlé počasie vás doslova odfúkne na územie Severnej Kórei? Priamo k nohám pohraničného vojska.

Seri nemá inú možnosť. Musí dôverovať kapitánovi Ri a jeho vojsku, že ju bezpečne dostanú do Soulu. Dovtedy sa musí skrývať a tajiť svoju pravú identitu. Opäť je tu napätie, humor a láska – samozrejme, inak by to v kdrame ani nešlo.

Pozitívne hodnotím poukázanie na rozdiely medzi južnou a severnou stranou s ľudského hľadiska. Najviac som si zamilovala symboliku osudovej lásky, ktorá prekoná všetky prekážky.

Feel the Beat

Tento film som si pozrela asi iba z nejakej nostalgie k tanečným príbehom, ktoré som ako dieťa milovala. Keby som bola o 15 rokov mladšia, určite by sa mi páčil viac. Za mňa je to v tomto prípade priemer, ale pevne verím, že svojich milovníkov si nájde.

Hlavná hrdinka neuspela na Broadway a tak sa vracia do trápneho rodného a hlavne malého mestečka. Súhlasí, že pripraví skupinku “polien” na tanečnú súťaž.

Na začiatku v tom vidí len vlastné záujmy a úspech. Neskôr prejde maximálnou transformáciou a svoju novú rodinu začne milovať. Priatelia, pripravte sa na veľa potu, driny, milých scén a lásky zo strednej školy.