Nepoškvrnené počatie Panny Márie a mobilné múzeum Jána Pavla II

Druhá adventná nedeľa je za nami. Aktuálne Slovensko nežije len Adventom, ale aj začiatkom Svätého roku milosrdenstva a príchodom irackých kresťanov na Slovensko. Tieto dve témy spolu azda aj súvisia aj keď niektorí Slováci majú z pricházajúcich asýrskych kresťanov obavy.

Gréckokatolícka cirkev v Sabinove a Spoločenstvo Joel pozývajú na stretnutie s katolíckym laickým misionárom z Malajzie Judom Antoine na evanjelizačný večer spojený s modlitbami za uzdravenie, chválami a oslavou nášho Boha. Príď zažiť Božiu lásku a jeho prítomnosť a akčné kázanie úžasného misionára, ktorý je na Slovensku vďaka Spoločenstvu pri katolíckej univerzite v Ružomberku. Chvály bude viesť Joel worship band. Stretnutie sa uskutoční 12.12.2015 o 18:00.

Misionári Verbisti a veriaci z Kostola sv. Arnolda Janssena, na Krupinskej 2 v Bratislave, pozývajú na 13. misijný jarmok, ktorý sa bude konať 13. decembra (na Tretiu adventnú nedeľu). Oficiálny začiatok bude po svätej omši o 8.00 h. a oficiálny koniec o 13.00 h. O 10.00 hod. bude slávnostná svätá omša. Môžete sa tešiť na chutné špecialy zo Slovenska, Mexika či Indie, na chutné zákusky, nápoje. Misijný jarmok je aj možnosť zakúpiť pekný vianočný darček a navyše tým podporíte dobrú vec. Výťažok z tohtoročného jarmoku poputuje do Bolívie, kde pôsobí verbista P. Ondrej Pešta, SVD.

Ochotníci z Veľkého Šariša pod dohľadom režisérky Kataríny Pirohovej nacvičili muzikál Príbeh z Tammiru – muzikálovú rozprávku, pri ktorej deti nezaspia a dospelí sa prebudia. Scenár je inšpirovaný fantasy románom “Kráľovná z Tammiru” prešovského autora Vladimíra Štefaniča, ktorý získal cenu Ivana Kraska za debut roka 2009. Predstavenie sa uskutoční 13.12.2015 o 17:00 v Kine Scala v Prešove.

V Košiciach sa 18.12.2015 uskutoční multimediálny koncert Ján Pavol II – spomienka na 1. Slovanského pápeža. V rámci sprievodného programu bude možné zadarmo navštíviť Mobilné múzeum Jána Pavla II. Zároveň vám dávame do pozornosti možnosť zapojiť sa do súťaže o 2 + 2 lístky na tento jedinečný koncert.

Na záver tu máme ešte jedno video s otcom exorcistom Jozefom Marettom: Chceš sa stať reklamným agentom Ježiša Krista?, v ktorom hovorí, že je dôležité, aby sme využívali média na šírenie Božej lásky, Božej dobroty aj Božieho milosrdenstva. 

Prajeme požehnaný podvečer sviatku Nepoškvrneného počatia Panny Márie.