Naliehavé: Zachráň Petra Jaška pred smrťou!

V pondelok 14.11.2016, sa  konať ďalšie pojednávanie, kde českému kresťanskému aktivistovi vo vykonštruovanom procese hrozí trest smrti. Česká diplomacia sa usiluje o oslobodenie Jaška, zatiaľ bezúspešne. Na podnet českých europoslancov vydala pred mesiacom Európska únia aj rezolúciu so žiadosťou o okamžité prepustenie ich občana. Petícia za oslobodenie Petra Vaška prekročila 120 tisíc podpisov, no zdá sa, že je to stále málo.

Nie je veľa možností, keď môžeš pomôcť zachrániť život človeka. Toto je jedna z nich. Petr Vašek je v sudánskom väzení politická práca a široká občianska angažovanosť môžu byť cestami, ako ho z väzenia dostať von. Neviem, či si spomínaš, ale pred dvomi rokmi sa podarilo oslobodiť sudánsku kresťanku Meriam Ibrahim, ktorá už bola odsúdená na smrť.

Pre Teba ide len o pár minút Tvojho času, no možno práve Tvojich pár minút rozhodne o živote Petra Vaška. Tu sú štyri veci, ktoré môžeš urobiť:

1. Pridaj svoj hlas na petíciu na stránke CitizenGo.

2. Zdieľaj petíciu a ďalšie informácie o Petrovi na na sociálnych sieťach.

3. Pošli email s prosbou o pomoc Tvojim priateľom a známym.

4. Obetuj jednu modlitbu na tento úmysel.

Nie je veľa. Nemáme ani istotu, že sa nám ho podarí zachrániť. Snažíme sa však urobiť maximum na jeho záchranu. Prosím, venuj aj Ty minútku svojho času a pomôž nám ho zachrániť. Je to veľmi naliehavé!