Nadmerný hluk odstránite kvalitnou izoláciou

Nekvalitná izolácia vie majiteľom bytov v panelákov narobiť veľké problémy. Nadmerný hluk prichádzajúci od susedov je až natoľko neznesiteľný, že začínate premýšľať nad vysťahovaním? Skúste nájsť riešenie, ktoré vám pomôže takúto nepríjemnosť odstrániť. Skúste sa zamerať na kvalitné odhlučnenie.

Jednoduché triky, ako odhlučniť byt

Kvalitná izolácia bytu vám vie zabezpečiť ničím nerušené bývanie. Skúsime si však poradiť triky, ktoré vám pomôžu odhlučniť vašu domácnosť. Jednoduchý spôsob, ako utlmiť zvuk od susedov, ktorí sú vedľa vás, je zaplniť spoločnú stenu šatníkovou skriňou. Šatníková skriňa naložená oblečením aspoň čiastočne tlmí zvuk. Ďalším výborným riešením je priložiť ku spoločnej stene aj knižnicu. Možno vám táto reorganizácia zaberie viac času, ale verte, že účinok sa dostaví.

Ak ide hluk od susedov pod vami, môžete zvoliť iný druh podlahovej krytiny. Pomôže vám buď hrubý koberec alebo plávajúca podlaha položená na textilnom podklade. Čím je koberec hrubší a chlpatejší, tým lepšie.

Ak už vám ani takéto triky nebudú stačiť, skúste si nájsť firmu, pre ktorú nebude problém s odhlučnením vašej domácnosti. Mnoho firiem používa na odhlučnenie trváce zvukovo izolačné dosky Wolf. Sú zložené z papierového kartónu a kremičitého piesku a vďaka tomuto zloženiu patria k najúčinnejším izoláciám.

Upratovanie po izolácii

Akonáhle si zavoláte do svojej domácnosti firmu, počítajte s tým, že vám tam narobí trošku neporiadku. Pri takejto rekonštrukcii to bude ale nevyhnutné. Zabezpečte si ešte pred rekonštrukciou staršie handry a igelit, ktorý vám pokryje podlahu a okolitý nábytok. Ak sa vám niečo zašpiní, vyčistite to. Ak to nepôjde, v najhoršom prípade budete musieť použiť miernejší prúd vody z hadíc.