Na bicykli za život

pochod_za_zivot-300x152-5643790Cez víkend sa začala veľká cyklistická tour na podporu Národného pochodu za život.

K pelotónu sa môže pridať každý na ľubovoľný úsek.

Cez víkend sa v Kežmarku resp. na Mariánskej hore v Levoči začala veľká cyklistická tour na podporu Národného pochodu za život. Spoločenstvo Život ako dar už po 18. krát organizuje cyklistickú akciu za záchranu nenarodených detí. Spája pritom radosť zo športu s modlitbovou službou.Po tom ako cyklisti v minulých ročníkoch navštívili na bicykloch rôzne zahraničné destinácie – napríklad, Brusel, Londýn, ale aj izraelský Betlehem, tento rok sa zamerali na prebrázdenie celého Slovenska. Chcú tak pozvať občanov Slovenska k spoločnému sláveniu radosti zo životana Národnom pochode za život, ktorý sa uskutoční 20. septembra 2015 v Bratislave.

„Chceme sa stretnúť s miestnymi ľuďmi dobrej vôle, spoločne sa modliť, najmä na miestach, kde násilne zomierajú nevinné počaté deti a odovzdávať radostnýodkaz o dôstojnosti človeka od počatia po prirodzenú smrť.“ – zdôvodnil svoju motiváciu organizátor Ján Hudáček.

Najmladšími účastníkmi pelotónu sú dvaja 13 roční chlapci, najstaršia účastníčka má 67 rokov. K pelotónu sa môže pridať každý človek na ľubovoľnom mieste na ľubovoľný úsek. Podrobná trasa aj s plánovanými zastávkami je dostupná na tejto linke: http://pochodzazivot.sk/na-bicykli-za-zivot/

Viac informácií o aktuálnej situácii pelotónu, o možnosti zapojiť sa do bicyklovania a o možnostiach podpory akcie je pripravený poskytnúť jej organizátor Ján Hudáček na čísle 0911 241 703 (dostupný zvyčajne až vo večerných hodinách).

„Pozývam všetkých venovať aspoň jeden deň službe životu. A navyše človek urobí niečo aj pre svoje zdravie. Som presvedčený, že na Slovensku máme mnoho nevyužitých príležitostí na to, aby sme dosiahli stav, že bude prijaté každé počaté dieťa. Veď dieťa je znakom nádeje a radosti, čo viac potrebuje dnešný svet plný strachu a neistoty? Pozývam všetkých na Národný pochod za život osláviť túto radosť zo života, aby prenikla celú krajinu.“ – povedal Dušan Škurla, účastník pelotónu a jeden z organizátorov Národného pochodu za život.

Cyklisti strávia na bicykloch 28 dní, navštívia 54 miest vo všetkých kútoch Slovenska, prejdú približne2000 km.Akcia „Na bicykli za život“ vyvrcholí 31. júla 2015 v Bratislave.

O Národnom pochode za život

Misiou Národného pochodu za život je na celoslovenskej úrovni a verejným spôsobom vyjadriť túžbu po spoločenskej zmene, ktorá by sa prejavila v ochrane života každého človeka – od počatia po prirodzenú smrť. Národný pochod za život chce nadviazať na úspešný prvý Národný pochod za život, ktorý sa uskutočnil v septembri 2013 v Košiciach. Podujatie chce prinášať nádej, radosť a povzbudenie, preto aj charakter pochodu je radostný, plný sviežosti, vitality, empatie a úctivosti. Zvláštna pozornosť sa tento rok bude venovať situácii tehotných mamičiekv ťažkostiach a tomu, ako im vieme pomáhať. Hlavným iniciátorom a organizátorom Národného pochodu za život je Konferencia biskupov Slovenska. Do spoluúčasti na príprave  pochodu sú pozvané všetky spoločenstvá, organizácie, cirkvi, jednotlivci, všetci, ktorí sa stotožňujú s potrebou chrániť ľudský život od počatia po prirodzenú smrť.

Národný pochod za život sa uskutoční 20. septembra 2015 v Bratislave.

Hugo Gloss, Marek Michalčík