Moulin Roty

Príbeh francúzskej spoločnosti Moulin Roty začína v roku 1972 v dedine menom Moulin Roty. Malá skupina ľudí, ktorá túži po spoločnom projekte kúpi starý mlyn pod zámienkou rekonštrukcie a nápadu vytvoriť priestor pre viac-rodinné bývanie a pracovanie. Rozbiehajú sieťotlač a výrobu remeselných produktov.

O pár rokov sa stretávajú s Françoise Blindermann, ktorá aj so svojou dcérou Cécile vymyslí dodnes úspešný koncept hračiek Jolis Pas Beaux. Moulin Roty sa teda rozrastá, vyrábať sa začínajú aj autíčka, drevené dekoračné hračky, bábiky a hojdacie koníky. V roku 1988 ju však postihne veľké nešťastie. Celú budovu s výrobou pohltí oheň a výrobcovia sú nutení sa presťahovať do nových priestorov (cca. 15 km od pôvodného miesta, do mesta Nort sur Erdre) a začať takmer odznova. Zo statusu družstva prechádzajú na akciovú spoločnosť, stále však s dôrazom na výsokú kvalitu a autorský dizajn hračiek.

90-te roky prinesú opäť niekoľko zmien. Moulin Roty nadväzuje spoluprácu s Rumunskom, kde vďaka externej dielni dáva prácu vyše 150-tim rodinám. Za tento výrobný rozrast vďačí spoločnosť mužovi menom Arpád Kovács, ktorý bol maďarského pôvodu. 21. storočie je plné nových strihov, materiálov a postáv zvierat a začína sa spolupráca s autorom slávnych komiksov Harvé, Yannom Benoitmom. V roku 2000 vzniká prvá zahraničná pobočka, ktorá sídli v Anglicku a rok na to sa otvára prvá kamenná predajňa Moulin Roty v Nantes (Francúzsko).

Dnes predstavuje Moulin Roty vyše 40 ročnú pôsobnosť v oblasti výroby hračiek, nábytku a rôznych iných doplnkov pre deti. Nájdete ich už takmer po celom svete. Všetky ich výrobky sú naďalej charakteristické nezameniteľným dizajnom s francúzskym šmrncom a dôrazom na kvalitu a bezpečnosť.

U nás môžete nájsť hračky od Moulin Roty vo Vnímavých hračkách, alebo navštívte priamo ich web, blog, či facebook.