Motivujte sa k úspechu

Streda, 18. Júl 2013, 23:59, Zverejnil

„Motivácia sa začína túžbou.

Keď niečo chceš, máš motív to získať.“

(Denis Waitley)

 22-4-2800557

Každý týždeň vám prinášam príspevky o tom, ako sa stať „architektom vlastného života“. Pretože každý z nás chce byť úspešný  a mať viac toho, čo mnohí nazývajú „šťastie“. Jediná cesta, ako sa k tomu dopracovať je uvedomiť si, že si to vyžaduje čas, tvrdú prácu, trpezlivosť, vytrvalosť, disciplínu, čiže praktizovať tie správne návyky. Ale zo všetkého najdôležitejšia je sebamotiváciaschopnosť motivovať samého seba k činuvnútorný impulz, ktorý nás vedie k činnosti, k  dosiahnutiu cieľa. Naša túžba dosiahnuť alebo získať niečo (sebamotivácia) bude našim hnacím motorom na našej ceste za cieľmi. 

 „Naše túžby a priania sú základom našich motívov,

preto je tak dôležité vedieť, čo skutočne chceme.“

K napísaniu dnešného článku ma priviedol jeden z čitateľov môjho blogu. Dnes som dostal mail v ktorom mi okrem iného napísal: „Články na Vašom blogu sú zaujímavé, sú pekné, ale nič nehovoria, keď sú to ‚len‘ návody. Mne ako recipientovi takýchto textov nestačia len návody, ale aj príbehy zo skúseností iných ľudí alebo možno Vás.“  A tak som si povedal, že ten dnešný „návod“ bude o tom, ako to robím ja a ako mi to funguje.

Mnohí z vás na moje príspevky reagujú vetou „to sa ti ľahko povie“. A ja hovorím, áno, ľahko sa mi to povie a ľahko sa mi podľa toho žije. A čo myslíte, čím to je? Dokážem samého seba dostatočne „namotivovať“. Ak po niečom túžim, alebo o niečom snívam, premením to na cieľ, ktorý v najbližšom období riadi môj život.

Mojim najdôležitejším rozhodnutím a postojom je, že som prebral 100% zodpovednosť za svoj život, za svoje myšlienky, činy, konanie. Som bojovník, beriem budúcnosť do svojich rúk, nečakám, že sa mi nejaká budúcnosť prihodí. Zo svojho nezdaru a neúspechu neobviňujem externé okolie. Pátram po príčinách, ako som k tomu ja osobne prispel.

A toto mi funguje:

Mám pozitívny postoj – 

  postoj je naše rozhodnutie, ako budeme vnímať nejakú situáciu a seba v    nej, ako budeme vnímať iných ľudí a okolie, ako budeme reagovať. My sa rozhodujeme, aký zaujmeme postoj k ľuďom, k sebe, k situáciám, k životu. Postoj určuje ako vidím svet okolo seba. Sústreďujem sa na pozitívne veci. Verím, že o tom, ako ďaleko sa vo svojom živote dostanem, rozhoduje môj postoj.

Mám jasno 

  – mám úplne jasno v tom, čo chcem a viem prečo to chcem, prečo určité veci robím. Mám jasno v tom, čo chcem robiť, čo chcem mať a čím chcem byť.

Mám stanovené ciele 

  – aj ja snívam a túžim, ale sny a túžby som premenil na ciele – jasné, inšpiratívne, vzrušujúce a merateľné. Stanoviť si a plniť ciele je jeden z najlepších spôsobov, ako merať úspech v živote a mať vo všetkom absolútne jasno.

Nevzdávam sa 

  – pri ceste za svojimi cieľmi narážam na mnohé prekážky. Ale jedným z mojich cieľov je nikdy sa nevzdať. Bojujem, chcem zvíťaziť. Vnímam strach, ale nedovolím mu, aby ma ovládol.

Som disciplinovaný 

  – ak sa pre niečo rozhodnem, potom sa maximálne „zdisciplinujem“. Disciplína je absolútny základ úspechu.

Vášeň 

  – do všetkého sa snažím ísť s nadšením a vášňou.

Minulosť 

  – nepozerám sa za seba ale zásadne pred seba. Minulosť nezmením, preto ju neriešim.

Problémy 

  – ak nastanú, nerýpem sa v nich, ale riešim ich. Ak s tým dokážem niečo urobiť, urobím to, ak nedokážem, zmierim sa s tým a hádžem to za hlavu.

Neodkladám veci – 

  neodkladám rozhodnutia ani aktivity, nevymýšľam si výhovorky.

Vždy myslite na to, že váš život formujú vaše myšlienky.“ Musíte veľmi pozorne sledovať každú svoju myšlienku, ktorá by mohla spôsobiť, že povolíte v tom, čo robíte, ktorá by mohla spôsobiť, že vám dochádza motivácia.

Teším sa na vašu spätnú väzbu: .