Minioo

Odpadávam keď práve vidiím, ze posledný príspevok v tejto kategórii bol 13. novembra. Nechce sa mi veriť, že sme neprispeli žiadnymi módnymi fotečkami na blog. Je správny čas to napraviť. Nie, že by sme nemali fotky, ale ako si nebol ćas ich sem dať, niečo napísať, preto ste vačšinu mohli vidieť u nás na fun page na FB. Dokonca aj tieto fotky mám už cez 2 týždne a neviem sa dopracovať k tomu, aby som vám ich konečne ukázala.

24. apríla začína každoročne Fashion revolution week, ktorého cieľom je upozorniť na to, kto vyrobil tvoje oblečenie, aby sme poznali pôvod materiálov, nakupovali od lokálnych výrobcov, alebo z druhej ruky, recyklovali oblečenie. Na podporu poctivej tvorby a výroby si mnohí ľudia dávajú na sociálne siete fotky s oblečením naruby, aby ukázali štítok, kto vyrobil ich oblečenie.

Pamatáte si ešte nato ako som Vám jednotlivo predstavovala výrobcov na našom trhu? Tak mám pre Vás ďalšiu novinku, ktorá si mi získala, ešte skôr ako bola vôbec vypustená medzi nás všetkých. Videla som fotky u jedného fotografa, ktorý fotil prvú kolekciu pre značku Minioo, padla mi sánka dole, lebo naplnila presne to čo mi u nás chýbalo a čo ja tak milujem – jednoduchosť, volnosť, neutrálnosť prepojené so štýlom.

Presne tak na mňa pôsbila eśte vtedy neznačka o ktorej som ani len netušila či slovenská a bude predajná aj u nás. 

Netrvalo to veru dlho, kedy sa začali objavovať fotky na soc. sieťach o blížiacom sa spustení tejto značky. U nás je toho už viac ako dosť, ale Minioo sa podľa mňa urćite na sk trhu nestratí, majú pekné šitie, kvalitné certifikované materiály a strihy presne pre Alexa. Keby môžem beriem tričká v každej farbe, minimálne biele aj čierne dlhý aj krátky rukáv.

To je moja obľúbená kombinácia, no zároven nadčasový kúsok, ktorý s nami porastie. Priznám sa kúpiť ćierne tričko dieťaťu je docela problém a aj biele, keby som chcela pridať výborný materiál, pekný strih a ešte aj farbu ktorá hneď nevybledne po prvom prani – mission inpossible. Možno vy o niekom viete, ale ja som zatiaľ nemala šťastie, až teraz.

Minioo je značka, ktorú založila majiteľka obchodníku v Trnave Fashion by Kids, kde predáva detské oblečenie slovenských výrobcov, ktorý má dva roky, ako rastie jej synček. Pre novú značku sa rozhodla preto, že zistila, že treba niečo čo im chýba v šatníku, aj ked v obchodiku majú kopec vecí, ktoré ich synček nosí, stále im chýbali jednoduché veci, voľné, pohodlné, jednofarebné, tak si navrhla pár vecičiek a dali ušiť. 

Po úpravách, ktoré neboli jednoduché začala zháňať látky, kedy sa rozhodla, ze ušije celú kolekciu, ktorú by mohla ponúkať aj vo svojej predajni. Látky zháňala certifikované na čom jej veľmi záležalo a bol to prvý bod, ktorý musel byť a po dlhom hladaní sa podaril.

Logo mini jej stáe vŕtalo v hlave, ale nakoniec pridala dve OO čo sú iniciály jej syna a bolo logo vymyslené. Našla 4 malých modelov, našila celú kolekciu, s ktorou bola veľmi spokojná, oslovila známeho forografa, aby urobil profesionálne fotky a mohli rozbehnúť eshop.

Značka má plány aj do budúcnosti, do ponuky pridali aj dievčenské čelenky, ponúkajú rovnaké oblečko aj pre maminky a plánujú tvoriť nové kolekcie, ktoré by chceli prezentovať spolu s módnou prehliadkou. My držíme novej značke palce a veríme, že sa vám na Alexovi páčila, tak ako nám. Netreba zabúdať v jednoduchosti je krása a niekedy menej je viac.