Milan Lach: "Som málo vďačný Bohu, že mi dal povolanie kňaza"

milan-lach-300x168-6358815Misiefilmom pripravili sériu odpovedí prešovského gréckokatolíckeho pomocného biskupa vladyku Milana Lacha z letného festivalu Breakfest v Červenom Kláštore, kde mladým odpovedal na rôzne otázky. Malú ochutnávku z týchto odpovedí vám ponúkame v nasledujúcom videu.

V prvom videu zo série odpovedí sa dozvedáme, že rehoľník tiež pochádza z rodiny a vie čo je rodina. “Nikdy som neuvažoval nad tým, žeby som niečo stratil, lebo som šiel do rehole, “hovorí vladyka Milan Lach v odpovedí na otázku, či je niečo po čom túži, ale vie, že to nikdy nebude mať, pretože povedal Bohu svoje áno. Milan Lach hovorí, že do rehole nešiel preto, žeby sa bál mať rodinu, ale cítil isté jemné, tiché, intenzívne volanie, kde volá Kristus.

Ak si chcete pozrieť aj ďalšie videá s odpoveďami prešovského pomocného biskupa, kliknite sem. Dozviete sa napríklad aj to, čo si vladyka Milan myslí o škandáloch v Cirkvi, čo pre neho znamená mať dovolenku a prečo by mal človek oddychovať, ale aj to, koľko sa modlí biskup. Biskup a jezuita Milan Lach tiež vysvetlil evanjeliové sľuby: sľub chudoby, čistoty a poslušnosti. Priznal sa aj k tomu, že sa rozhodoval, či sa stane rehoľníkom, alebo kňazom s rodinou. (gréckokatolícky kňazi môžu byť ženatí).