Meníte dvere? Poradíme vám

Meníte dvere do bytu alebo domu a tápete? Neviete aké dvere a podľa čoho si vybrať? Poradíme vám. Vchodové dvere sú hlavne na to, aby vás ochránili pred vonkajším svetom, ktorý nie je vždy iba dobrý. Preto vašim prvým kritériom by mala byť bezpečnosť dverí, ktoré si kupujete. Nielenže by vás mali ochrániť pred zlodejmi, ale taktiež by to mali dokázať pred ohňom. Preto je najistejšie vybrať si protipožiarne a zároveň bezpečnostné dvere, také vám zaručia pokojný spánok.

Ďalším kritériom je vaša ochota o starostlivosť dverí. Hoci sú drevené dvere krásne, musíte sa o ne starať, preto buďte k sebe úprimný a odpovedzte si na otázku: „Ste ochotný starať sa o drevené dvere?“ Ak odpoviete nie, potom si vyberte plastové, ktorým sa uspokoja aj s minimálnou starostlivosťou. Pri tomto výbere je dôležité zohľadniť aj podmienky, ktorým budú dvere čeliť – vietor, slnko, vlhkosť či chlad. Ak si chcete prezrieť možnosti vchodový dverí zobrazte si ponuku.

Pri výbere dverí, taktiež zohľadnite vzhľad vášho bytu či domu. Vyberajte tak, aby zapadli do celkového konceptu a susedia si o vás nešepkali, že čo za výstredného blázna to tam býva. Vchodové dvere do domu by mali korešpondovať a zapadať do celkového vzhľadu vášho bývania, tak zapojte vaše estetické cítenie a vyberajte s vkusom. Pozor, plastové dvere nie sú iba bielej farby, takže ak ste sa ich automaticky vylúčili z užšieho výberu, môžete ich zaradiť späť.

V prípade, že nechcete meniť zárubňu a vyhnúť sa murovaniu, vyberte si rovnaký rozmer vchodový dverí. Ak idete meniť aj zárubňu, zohľadnite jej nový rozmer – aký veľký bude rozmer dverí, také veľké veci do bytu dostanete. Ak vaše nové dvere budú mať rozmer 90×200 cm, potom do bytu neprepcháte práčku, ktorej najkratšia strana má 100 cm. Vyberte si, za ktorými sa budete cítiť bezpečne a nie žiadny „sezam, otvor sa.“

Inzercia