Menej je niekedy viac: na módnom trhu sa objavil elegantný štýl so silnou myšlienkou!

Jasné, výstrihy, odhalené kúsky ženského tela a zvodné oblečenie- to vždy bude priťahovať oči chlapov a zvýšenú pozornosť ľudí… Avšak pre milovníkov skutočnej módy tu máme niečo nové. Na módny trh nastupuje takzvaná slow fashion, ktorou definujeme kvalitne ušité kúsky za ekologickým účelom. 

Zdržanlivá/ skromná móda je pojem, ktorý neupúta hneď na prvý pohľad, no napriek tomu nepôsobí lacne. Dá sa schovať aj pod extravangciu, ktorá síce pôsobí nevýrazne, ale zato poukáže na detaily vašej jedinečnej časti tela, na ktorú by ste mali byť najpyšnejšia, a tou je tvár!

V skratke, zabudnite na odhalené nohy, vytŕčajúce spod minisukne či veľkých dekoltov. Táto móda vo vás prebudí hrdosť a ukáže, že ženy nemusia zaujať len výstrednými kúskami.

Jednoduchá móda zavítala medzi svetové trendy v roku 2017, avšak čoraz viac sa jej prehupuje do nového roka. Vznikla s módou biznis žien rôznych kultúr a síce je odrazom kultúry a politiky, stáva sa novou súčasťou svetovej módy. V poslednej dobe sa s ňou akoby vrece pretrhlo a ženy sa jej poddávajú čoraz viac; nie preto, že musia, ale chcú.

Uznávaná módna kritička z New York Times Vanessa Friedman označila skromnú módu za súčasť dôležitých trendov za posledné roky.

Creature of Comfort, zahraničná módna značka vyrába tiež úžasné kúsky tohto druhu módy, na ktorej sa odráža kvalita, elegancia, minimalizmus a v neposlednom rade praktickosť. S láskou k oblečeniu vznášajú na módny trh rôzne dlhšie kabáty bez výrazných strihov, široké či zvonové nohavice, tielka, ktoré sa nepokúšajú odhaliť čo najviac z vášho tela, blúzky s čo najvyšším zapínaním ku krku či iné kúsky oblečenie bez veľkých dekoltov.

K druhu tohto odievania sa vyjadrila aj Victoria Beckham, podľa ktorej voľnejšie strihy dávajú moc do rúk ich nositeľom, nie pozorovateľom. Ku konzervatívnemu štýlu sa vyjadril aj magazín Forbes, podľa ktorého je viac sexy zaujať svojim zmyslom pre štýl a navrhnutú módu uznáva.

Viac SLOW FASHION môžeťe sledovať na instagramovej stránke @creaturesofcomfort

Foto: Instagram.com / Zdroj: freshfem.sk