Matka odišla na dovolenku a nechala 9 dní dve deti samé doma. To čo našla polícia vyráža dych…

Vladislava Podchapková, ktorá mala dve malé deti, sa rozhodla, že odíde so svojím priateľom na dovolenku. Na tom by však nebolo nič strašné, keby nenechala svoje dve deti 9 dní doma samé, bez jedla, bez vody, bez dozoru. Pochopiteľne toto nezodpovedné správanie malo dohru …

Vladislava bola matkou 2-ročnej Aničky a mladšieho Daniila. Aj napriek tomu, že susedia počuli krik detí, nijako nezasiahli, iba zavolali políciou. Bohužiaľ z neznámych dôvodov celú túto situáciu kyjevská polícia ignorovala a ani susedia sa nesnažili deťom nijako pomôcť.

Jedného dňa to najskôr susedia už nemohli vydržať a na políciu zavolali znova, tentoraz už prišla. Lenže na to, čo videli po vyrazení dverí, nikdy nezabudnú.

Pre malého Daniila bolo príliš neskoro, jeho staršia sestrička pri ňom sedela celé 3 dni, keď už bol bohužiaľ mŕtvy. Vydesenú a totálne vyčerpanú Aničku preto lekári okamžite odviezli do nemocnice.

Pri podrobnejšom vyšetrovaní a skúmaní bytu policajti pri dverách našli malé škrabance, ako sa deti snažili z bytu dostať von. Lenže, čo je na tomto príbehu najviac šokujúce, je reakcia susedov. Oni počuli krik detí a jediné čo urobili, bolo to, že zavolali na políciu. Nikto z nich sa tieto deti nepokúsil zachrániť. Keby sa našiel aspoň jeden odvážny človek, všetko mohlo dopadnúť úplne inak.

Susedia to však vysvetľujú tak, že do posledného okamihu neverili tomu, že by tam deti boli samy. Vraj podľa správania matky ich naozaj milovala a každú chvíľu pridávala na sociálne siete spoločné fotografie.

Matke za toto hrozné správanie hrozí iba 8 rokov vo väzení. Osem rokov za to, že zabila nevinného malého chlapca svojou nezodpovednosťou a bezcitnosťou.

Malá Anička pravdepodobne skončí u svojho biologického otca, ktorý sa s jej matkou rozviedol pred pár rokmi. A keby ani on o ňu nemal záujem, najskôr skončí v detskom domove, kde jej nájdu novú rodinu.

Matka tiež vypovedala, že jej nedošlo, že by sa deťom mohlo niečo stať. Nás ale aj napriek tomu viac zaráža reakcia susedov, polície a trebárs aj učiteliek v škôlke, kde sa deti neukázali ani neboli ospravedlnené. Tí všetci vedeli, že niečo nie je v poriadku a nikto nezasiahol. Nebuďte k svojmu okoliu slepí a bezohľadní!

Zdroj: jenzeny.cz