Marián Kuffa: Boh si s obľubou vyberá najslabších, Svätého Tomáša Akvinského, Gospel FEST a ON JE ŽIVÝ 2016

Okrem toho, že tento týždeň budeme sláviť spomienku svätého Tomáša Akvinského, mátu pre vás niekoľko pozvánok na najblišie dni – tešiť sa môžete na “ON JE ŽIVÝ 2016” v Nitre, gospelový festival Gospel FEST v Ružomberku, “youth AWAKENING event” v Poprade alebo inšpiratívnu konferenciu K.R.O.K. v Trstennej.

Pozývame Vás na 21. ročník medzinárodného stretnutia mladých “ON JE ŽIVÝ 2016” v Nitre, v čase polročných prázdnin 29.1.-31.1.2016 v Nitre. Téma tohtoročného stretnutia bude: “Blahoslavení milosrdní, lebo oni dosiahnu milosrdenstvo.” /Mt 5, 7/. V programe stretnutia nájdete koncerty kapiel Kerygma a DEAL, modlitby chvál, sv. omše, adorácie, osobné svedectvá a aj zahraničných hostí. Vrchol stretnutia bude v sobotu – Večer milosrdenstva. Hlavným hosťom bude tento rok Janez Rus, kňaz Komunity Emanuel, farár v Blagovici (Slovinsko), Koordinátor mladých Komunity Emanuel v Európe.

Pozývame vás na benefičný gospelový festival Gospel FEST, ktorý sa bude konať cez víkend od 29.01.2016 do 31.01.2016 v Ružomberku. Festival otvoríme v piatok svätou omšou v kostole sv. Ondrej o 18.15 hod., ktorú bude celebrovať J. E. Mons. Stanislav STOLÁRIK, rožňavský diecézny biskup. Po svätej omši budú nasledovať viaceré workshopy. V sobotu výstúpia gospelové kapely ako eSPé, The Elements, My Way, F6, N.D.E. a Zbor Mária z Trstenej. V nedeľu uzavrieme festival slávnostnou svätou omšou o 9.30 hod. vo farskom kostole, ktorej bude predsedať Mons. Anton TYROL, generálny vikár spišskej diecézy.

Pozývame vás na “youth AWAKENING event” – worshipovo/evanjelizačný koncert kapely Hillsong Worship z Austrálie, ktorá sa po prvý krát predstaví v strednej Európe a premiérovo aj na Slovensku! Akcia sa uskutoční v deň polročných prázdnin v pondelok 1.2. 2016 od 18:00 v Poprad Aréne.

V pondelok 01.02.2016 od 18.00 sa v Dome kultúry v Trstennej uskutoční tretí ročník inšpiratívnej konferencie K.R.O.K. znovu s výnimočnými hosťami, ktorí objavujú a menia svet. Cieľom konferencie je inšpirovať hlavne mladých ľudí, aby sa odhodlali rozvíjať a využívať svoj potenciál. Inšpirovať svojim životom budú napríklad bratranci Martin Beťko a Michal Vičar, ktorí precestovali štyri kontinenty a dvadsať krajín iba na štyridsaťročnej škode „eMB-čke 1000“, basgitarista Michal Šelep, ktorý hral v Amerike na jednom pódiu s Jamesom Bluntom, či víťaz študentskej podnikateľskej ceny 2015 a rečníckej súťaže ToastMasters Dušan Matuška.

Na záver tu ešte máme dva zaujímavé clánky Manželia oslávili 82. výročie svadby: Vďaka týmto trom veciam sme vydržali spolu tak dlho,  NOVÝ FILM O MÁRII: Do kín prichádza filmová modlitba – Milostiplná a video s Mariánom Kuffom Boh si s obľubou vyberá najslabších. Prajeme pekný a požehnaný týždeň.

Tomáš Kuzár