Lodné laná – 6 cvikov na vrch tela

V takmer každom fitku sa nachádzajú šedo-čierne laná pohodené na zemi. Netreba ich obchádzať, nie sú tam omylom. Práve tieto laná, ktoré dostali príznačný prívlastok „lodné“, totiž môžu pomôcť rozšíriť paletu cvikov, a teda aj dosiahnuť všetky ciele rýchlejšie a efektívnejšie.

Čo je ich najväčšou výhodou oproti klasickým fitness strojom? Je to komplexnosť každého pohybu, ktorý na nich človek vykoná. Pri cvičeniach zameraných na ramená, ruky, prsia, chrbát a v neposlednom rade brucho, bude človek potrebovať omnoho menej času ako obvykle.

Kreativite sa pri ich používaní medze nekladú. Pohrať sa dá s úchopmi aj frekvenciou vĺn. Vhodné sú izolované pohyby iba v lakťoch, cviky v stoji, v sede, vo vzpore ležmo, horizontálne alebo vertikálne vlny, je to skutočne na jednotlivcovi a jeho fantázii.

Tieto laná dávajú nespočetné množstvo možností a preto by ich bola škoda nevyužiť. Tu je zopár tipov, v ktorých sa možno objaví nové obľúbené cvičenie, ktoré si už dnes môže človek zapojiť do svojho tréningu.

Cvičenie

  1. Intenzívne vertikálne vlny – obojručné – primárne zameranie na BICEPS – TRICEPS
  2. Intenzívne vertikálne vlny – striedavé – primárne zameranie na BICEPS – TRICEPS
  3. Vertikálne vlny s opačným úchopom – primárne zameranie na BICEPS – PREDNÉ DELTY RAMENA
  4. Horizontálne 8 – primárne zameranie na PRSIA – BICEPS – ZADNÉ DELTY RAMENA
  5. Horizontálne vlny – obojručné – primárne zameranie na PRSIA – ZADNÉ DELTY RAMENA – MEDZILOPATKOVÉ SVALY
  6. Vertikálne vlny vo vzopre ležmo – primárne zameranie na TRICEPS – STREDNÉ A PREDNÉ DELTY RAMENA