Len dvojročné dievčatko umrelo potom, čo sa hralo na záhrade! Jej rodičia chcú teraz varovať ostatných…

Lenže to, čo milovala najviac, sa jej stalo osudným. Jedného dňa dostala veľmi vysoké horúčky, avšak rodičia si mysleli, že ide len o bežnú chorobu, ktorých ako malé dieťa mala už niekoľko. Nenapadlo by ich však, že jej tentoraz ide o život. Keď horúčka neustúpila, odviezli Kanley okamžite do nemocnice, kde sa lekári domnievali, že ide o streptokokovú infekciu.

Bohužiaľ predpísané lieky dievčatku vôbec nepomáhali a jej stav sa začínal rapídne zhoršovať. Po vysokých horúčkach sa dostavili ďalšie komplikácie, opuchnuté nožičky a objavila sa jej vyrážka, ktorá sa rozšírila po celom jej telíčku.

Po sérii vyšetrení lekári konečne odhalili, čo za jej stav môže – išlo o škvrnitý týfus, čo je infekcia a hlavnými prenášačmi sú práve infikované kliešte. Lenže lekári toto ochorenie neodhalili včas, a tak sa rozšírilo veľmi rýchlo a zasiahlo aj mozog.

Bohužiaľ tým, že Kanley bola naozaj ešte malé dieťa, jej telíčko nápor tohto ochorenia nezvládlo a ona upadla do kómy, v ktorej bola dlhé dva roky, avšak bez známky akékoľvek aktivity a pri živote ju držali len prístroje. Pre rodinu to boli dva roky plné utrpenia, ktoré vyústili v to najťažšie rozhodnutie na svete. Mali sa rozhodnúť, čo robiť ďalej a vybrali si tú možnosť, kde už Kanley nebude nijako trpieť a rozhodli sa ju nechať od prístrojov odpojiť.

Aj napriek všetkej bolesti sa rodičia rozhodli príbeh svojej dcéry zverejniť a varovať všetkých ostatných pred kliešťami. Infikovaných kliešťov pribúda a je naozaj veľmi dôležité svoje deti proti nim chrániť. Ak rodičia uvidia, že s ich dieťaťom nie je niečo v poriadku, mali by okamžite navštíviť lekára a svoje pochybnosti mu oznámiť.

ZDROJ: jenzeny